x-kom hosting

Przerywane uśpienie komputera win10

Mr Right
utworzono
utworzono

Od niedawna mam win10 i po przełączeniu go w tryb uśpienia zaczyna "spać" ale po paru minutach samoczynnie wyskakują jakieś widoczki na ekranie. Gdzie to dziadostwo się wyłącza ?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie powinno pojawiać się samoistnie na wyświetlaczu w trybie uśpienia bo komputer przestaje wysyłać sygnał do wyświetlacza w tym trybie. Komputer (przynajmniej u mnie na win11) usypia się do takiego stanu  że z widocznych oznak że nie wyłącza się do końca miga tylko dioda zasilania na front panelu. Żeby wybudzić go z tego stanu potrzeba nacisnąć przycisk włącznika na front panelu. Sprawdź te ustawienia uśpienia w systemowych opcjach zasilania. Panel sterowania --> Opcje zasilania --> Wybierz działania przycisków zasilania --> Po naciśnięciu przycisku uśpienia : Uśpij. Poza tym dla aktualnie wybranego planu zasilania kliknij "Zmień ustawienia planu", następnie "Zmień zaawansowane ustawienia zasilania" i w otworzonym okienku Opcje zasilania sprawdź ustawienia w sekcji Uśpienie. Widoczki na ekranie kojarzą mi się z pokazem slajdów ustawionym w zakładce Personalizacja głównych ustawień systemowych, więc sprawdź czy jest to wyłączone.

Pentium320
komentarz
komentarz

Ponadto, zaktualizuj sterownik chipset, oraz sterownik graficzny, choć bardziej to pierwsze, bo to przeważnie pomaga gdy komputer nie chce przejść w odpowiedni S-state. W ostateczności czasami warto zaktualizować BIOS, ale nie wiemy z jakim sprzętem mamy do czynienia.

Mr Right
komentarz
komentarz

U mnie nie ma "Po naciśnięciu przycisku uśpienia : Uśpij."

odp.PNG

Mr Right
komentarz
komentarz

Juz wiem - W personalizacji - Ekran blokady - Ustawienie wygaszacza ekranu- ustaw "puste." Było "brak "

toska78
komentarz
komentarz

Ja mam brak wygaszacza ekranu a nie puste.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.