x-kom hosting

Bluscreen IRQL_NOT LESS wywala podczas grania

Feedek
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć wywala mi ost co jakiś czas bluescreen nie zawsze czasem np jak gram w wowa 2-5h to nic sie nie dzieje a czasem bez powodu komp dostaje bluescreena o takiej nazwie 

Bardzo proszę o pomoc ! <3 już próbowałem z aktualizacja biosu / sprawdzalem pamieci wbudowanym programem windows nic nie wykrywa / dyski również sprawdziłem programami 

Robiłem nawet reinstall windowsa 10 i nic nie pomogło 

 

Obstawiam chyba że  może być to wadliwa pamięć ram któraś zgaduje po opisach poprzednich błędów   ale no proste programy nie wykryly bledu

Sprawdzalem nawet programem obciążyłem ramy i nic nie wywaliło podczas testu wiec sam juz nie wiem

 

image.thumb.png.a12419dded29a052d3afeb235305a312.png

toska78
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację komputera. Podaj zrzuty ekranu z programu CPU-Z, z zakładek Memory i SPD (dla obsadzonych slotów).

Feedek
komentarz
komentarz

image.png.faafd9c58cb2b5c54604660d147417d7.png image.png.1e2b406dbe91e7338c7e69aecefbc2ca.png

image.png

image.png

image.png

leelareso
komentarz
komentarz

czy masz napchane różne ramy?? pokaż oba sloty

Feedek
komentarz
komentarz

mam te same ramy  ta sama firma te same kości      póżne ramy?? pokaż oba sloty nie bardzo wiem co mam ci podać z cpuz jeszcze nie znam tego programu

image.png.0ee345d8dbf59df81ab2631418db964e.pngimage.png.816e659684b68499cd21beaf50aeaaa9.pngimage.png.84061a4de8ffa1297b0080a61087475a.pngimage.png.bee588408369b216b8d33aabf1b24cc4.png

 

a już zrozumiałem o to ci chodzi łap :D

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Podejrzewam że kontroler pamięci nie jest do końca stabilny na tych 4 kościach. Napięcie masz 1,35V dla aktualnego taktowania? Inne napięcia na Auto?

Feedek
komentarz
komentarz

Mam w biosie ustawione na 1,35v  nie na auto 

 

Gdy miałem na auto to chyba mi pc startował ale miał dużo mniejsze dram frequency

 

w profilu xmp   komputer jest wstanie wstać przy maksymalnie 2800 dram frequency wyzej nie da rady 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyżej nie da rady z uwagi na kontroler pamięci w tym Ryzenie. Dlatego pytałem czy inne napięcia masz na auto, np. soc. Można zrobić eksperyment i potestować działanie komputera na 1 parze (2x8GB) naprzemiennie. Przy takiej konfiguracji powinno być stabilnie na profilu XMP tych kości (przy założeniu oczywiście że sprawne). Albo pójść w drugą stronę i przy obsadzonych 32GB obniżyć taktowanie do np. 2666MHz. Jeśli w którymś z tych scenariuszy (albo w obu) komputer będzie działał stabilnie, znaczy że przy nastawach z powyższych zrzutów kontroler pamięci w tym CPU nie wyrabia.

Feedek
komentarz
komentarz

myślisz ze zmiana procesora mogła by tu pomóc? Akurat planuje kupić pod koniec miesiąca amd ryzena 5 5600

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Powinna pomóc jeśli chodzi o sam kontroler pamięci. Tylko jest 1 problem. Ta płyta nie obsługuje Ryzena 5600 lista kompatybilności CPU.

Feedek
komentarz
komentarz (edytowane)

no to dziwne jak pytałem w dziale innym o  tym procesorze to obsługuje tylko nie ma go w wymienionych pod nazwa ryzen 5600


Jest aktualizacja biosu https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350 Pro4/index.asp#BIOS  z informacja support Vermerr a Verrmer z tego co uzytkownicy tego forum mi pisali to wlasnie ryzen 5600

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, masz rację, powinien działać ten Ryzen bo widać że na płycie jest najnowsza wersja biosu mój link.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.