x-kom hosting

Dziwny problem z Windows explorerem

Rutyna
utworzono
utworzono

Witam.

Od wczoraj mam dziwny problem, gdy klikam prawym przyciskiem myszy na pulpit, ikonę na pulpicie lub na cokolwiek w Windows Explorerze to na ikonie pyszny zaczyna się kręcić kółko i po chwili ekran robi się na sekundę czarny i tak za każdym razem. Po restarcie komputera przez kilka minut można normalnie klikać ale za którymś razem błąd się pojawia ponownie. Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co to może być a w internecie nie znalazłem żadnego poradnika jak to naprawić 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A pojawia się w ogóle te rozwijane menu pod prawym przyciskiem myszy jak klikniesz na ikonę na pulpicie lub sam pulpit?

Rutyna
komentarz
komentarz

toska78

właśnie o to chodzi że po restarcie systemu przez jakiś czas mogę normalnie rozwijać te okno po kliknięciu prawym przyciskiem tylko za którymś razem ten błąd się pojawia i jak klikam prawym to zaczyna się kręcić kółko i nic się nie wyświetla poczym ekran się jakby restartuje i tak za każdym kliknięciem aż nie zrestartuje komputera. (tak samo się dzieje w eksploratorze plików a np w oprze i innych programach normalnie działa)

toska78
komentarz
komentarz

Być może jakieś niestandardowe (niesystemowe) rozszerzenie powłoki z menu kontekstowego powoduje ów problem. Żeby się o tym przekonać, wykonaj standardową diagnostykę na okoliczność rozszerzeń powłoki. Pobierz. rozpakuj i uruchom narzędzie ShellExView. Kliknij w kolumnę producenta (Company), by ułożyć w jednym bloku wszystkie różowe (niesystemowe rozszerzenia, które w kolumnie Company nie mają opisu Microsoft Corporation lub NVIDIA Corporation - albo AMD jeśli grafika tej firmy), zaznacz te na różowym tle (najlepiej z wciśniętym klawiszem Ctrl)  i je wyłącz klikając na przycisk czerwonego guzika (jak na poniższym zrzucie):

 

f6c6ae78a1c86.jpg

 

Następnie zrestartuj system i po restarcie sprawdź działanie menu kontekstowego pod prawym przyciskiem myszy.

Rutyna
komentarz
komentarz (edytowane)

toska78 
zrobiłem to i zauważyłem że teraz jak kliknę na pulpit lub ikone steam czy epicgames to wszystko działa a jak kliknę na opere, ikone minecrafta na pulpicie czy fortnite itd to problem się powtarza. Sprawdziłem też w eksploratorze plików i on nawet z włączeniem się ma problem ładuje się już dobre 5 minut. Dodam jeszcze że chwile po zrestartowaniu komputera jestem w stanie normalnie klikać prawym na te ikony i rozwijać ich menu.

obraz_2023-02-05_143105706.png

toska78
komentarz
komentarz

Może coś z dyskiem jest nie tak? Sprawdzałeś pod tym względem? System jest zaktualizowany?

Rutyna
komentarz
komentarz

dysk mam nowy kupiony miesiąc temu więc sprawny jest a system aktualizuje na bieżąco więc jest najnowszy tak samo każdy sterownik :/

toska78
komentarz
komentarz

Robiłeś profilaktycznie weryfikację plików systemowych komendą:

Cytuj

sfc /scannow

 

uruchomioną z poziomu wiersza poleceń cmd (cmd uruchom jako administrator)?

Rutyna
komentarz
komentarz (edytowane)

nic nie znajduje robiłem to już wcześniej

 

toska78
komentarz
komentarz

Jeśli to faktycznie nie wina dysku to może jakaś infekcja się wkradła. Sprawdzałeś czy od momentu zaobserwowania problemu w menedżerze zadań nie ma nadmiernego użycia podzespołów, np. dysku, CPU, ramu czy grafiki?

Rutyna
komentarz
komentarz

wszystko wydaje się być w porządku 627882869_Zrzutekranu2023-02-05170054.png.e295a70a0c7481b8da59845e9f309c6e.png

obraz_2023-02-05_170136158.png

toska78
komentarz
komentarz

Nie pisałem tego wcześniej ale można jeszcze sprawdzić czy w trybie czystego rozruchu też wystąpi ten problem. Bo może jakaś aplikacja czy usługa uruchamiana razem z systemem powoduje takie anomalie w działaniu systemu.

Rutyna
komentarz
komentarz (edytowane)

w podglądzie zdarzeń znalazłem plik który powoduje ten błąd "ntdll.dll" wiesz może za co on może odpowiadać i jak go naprawić? to jest ścieżka tego pliku C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll

obraz_2023-02-05_171143746.png

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ciężka sprawa, sprawdź to co jest opisane w tym temacie, głównie to co jest w ostatnim poście.

Rutyna
komentarz
komentarz

toska78
próbowałem wszystkie poradniki nawet z youtube i nic nie pomaga spróbuję format dysku zrobić jak to nie pomoże to nowy dysk kupię. Dzięki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.