x-kom hosting

Instalacja Windows 10

Sonell
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.

Instaluje windowsa 10 i zdziwiło mnie dużo partycji.

Dołożyłem dysk SSD na którym docelowo ma być zainstalowany system , a stary HDD ma służyć na instalację innych rzeczy.

Co z tym trzeba zrobić ? 

 

IMG20230205102422_BURST000_COVER.jpg

IMG20230205102428.jpg

toska78
komentarz
komentarz

Jak przeraża Ciebie ilość partycji w instalatorze to podłącz na czas instalacji systemu tylko dysk systemowy.

Sonell
komentarz
komentarz

Ale tak ma być przy tym systemie czy coś jest nie tak ? 

Zawsze jak instalowałem np 7 był tylko dysk HDD który mogłem sam podzielić.@toska78

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak ma być. Ten dysk SSD jaką ma pojemność? Bo jeśli to jest ten dysk oznaczony jako Dysk 0 w instalatorze, to trzeba go najpierw sformatować przed zainstalowaniem na nim systemu.

Sonell
komentarz
komentarz

SSD ma 256.

System zainstalowałem już na SSD i przydzieliłem HDD miejsce , ale po instalacji nie widać tego dysku HDD teraz ..@toska78

toska78
komentarz
komentarz

W systemowym zarządzaniu dyskami też go nie widać?

Sonell
komentarz
komentarz

@toska78 Widać , ale w komputerze już nie.

obraz_2023-02-05_120638817.png

obraz_2023-02-05_120745321.png

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

System plików RAW jest na HDD dlatego go nie widać w eksploratorze dysków. Trzeba go sformatować na NTFS. Pod tym linkiem  jest opisane jak to zrobić. Można to zrobić w zarządzaniu dyskami. Tzn. prawoklik na partycję RAW i wybierz formatuj a następnie wybierz system plików NTFS i przydziel literę dla dysku.

  • Dziękuję 1
Sonell
komentarz
komentarz

@toska78 Dzięki wielkie , wszystko już jest tak jak powinno.

Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.