x-kom hosting

Prawidłowe Podpięcie myszki i klawiatury

Aleksander89
utworzono
utworzono

Cześć,

mam jeden problem 

komputer PC w drodze, mam laptop z pracy i monitor iiyama G-Master GB2770QSU-B1 który nie widzi klawiatury Apex 3 i myszki Rival 5 podłączonych przez port USB w monitorze.

Hdmi monitora jest wpięty do stacji dokującej HP tak jak wspomniane myszki i klawiatura, usbc docka wpięte w laptopa i wszystko śmiga.

https://www.morele.net/stacja-replikator-hp-g5-usb-c-72c71aa-12193822/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=c2bcb91d-1805-304e-dd82-1ba50ca31c27

 

display port wpięty w monitor i czeka na przyjazd komputer PC.

tutaj rozumiem, ale poprawcie mnie jeżeli się mylę, monitor wyczuje źródło i w zależności od tego czy będzie włączony PC czy laptop będzie automatycznie się przełączał??

Na zasadzie kończę pracę, wyłączam laptopa, włączam PC i monitor się przełącza ?

 

jak ogarnąć myszkę i klawiaturę ?

Czy dobrze rozumuje ze jeżeli do docka dokupie usbc i podepnę do PC to dock będzie rozsyłał sygnał myszki i klawiatury zarówno do laptopa jak i PC i nie będę musiał niczego przepinac za każdym razem?

zbiku90
komentarz
komentarz
14 godzin temu, Aleksander89 napisał:

który nie widzi klawiatury Apex 3 i myszki Rival 5 podłączonych przez port USB w monitorze.

A czy monitor jest połączony ze stacją dokujacą kablem USB? Bo piszesz tylko HDMI, to ci nie prześle sygnału ze złączy usb w monitorze.

Aleksander89
komentarz
komentarz (edytowane)

Myszka i klawiatura wpięte w dock

monitor kablem hdmi 

a to wszystko USB c w laptop

 

drugie złącze z monitora Display port czeka na PC

czy muszę kupic kolejny kabel usbc i połączyć dock z PC ?


to wystarczy żeby po wyłączeniu laptopa i odpaleniu PC monitor myszka i klawiatura poprzez dock przełączały się z laptopa na PC ??

Edytowane przez Aleksander89
zbiku90
komentarz
komentarz (edytowane)
33 minuty temu, Aleksander89 napisał:

czy muszę kupic kolejny kabel usbc i połączyć dock z PC ?

 

Tak ale z monitorem, z tego co widzę to potrzebujesz coś tego typu. Zobacz sam jakie masz wyjście usb na monitorze.

https://www.ceneo.pl/6538460

Od doka do PC też potrzebujesz kabla, zwykły A-A wystarczy.

 

33 minuty temu, Aleksander89 napisał:

to wystarczy żeby po wyłączeniu laptopa i odpaleniu PC monitor myszka i klawiatura poprzez dock przełączały się z laptopa na PC ??

Powinno, pod warunkiem że stacja będzie się w ogóle widziała z PC. A znając HP to wszystko jest możliwe.

 

 

EDIT: W sumie to zaczynam wątpić w skuteczność takiego rozwiązania. Wszelkie zakupy robisz na własną odpowiedzialność. Na 100% będzie działać połączenie z monitora do PC i laptopa bezpośrednio, przez doka nie mam pojęcia. Zawsze to jeden kabel do przepięcia a nie dwa ;)

Edytowane przez zbiku90

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.