x-kom hosting

problem z prędkością karty sieciowej

Pietras33
utworzono
utworzono

Dzień dobry, mam pytanie bo mój starożytny AiO EliteOne 800 G1 ma problem z prędkością sieci. Jest wyposażony w kartę sieciową Intel® Ethernet Connection I217 która teoretycznie ma przepustowość 1Gbps a system Windows pokazuje mi że jest to karta sieciowa 100/100 Mbps i co mogę zrobić żeby mieć wyższą przepustowość na tej karcie?

Pietras33
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to 8 żyłowy bo wszystkie kanały w wtyku co wchodzą do gniazda Ethernet w komputerze są zajęte. I niestety odkryłem jedną rzecz bo ten kabel z tego co widzę jest dorabiany(inny jest na wyjściu do routera a inny i jest poprowadzony w ścianach do routera a inny do komputera) najgorzej że jest to wynajęte mieszkanie i nie mogę popruć ścian żeby położyć lepszy kabel(pewne cat.5e bądź cat.6) A router jest w przedpokoju około 8m od komputera. Zobaczę jeszcze na laptopie jaką osiąga prędkość, bo chyba też (mam laptopa firmowego) mam sieciówkę 1Gbps.

Pietras33
komentarz
komentarz

Dobra sprawdzone coś z przewodem jest nie halo bo na laptopie podłączonym za pomocą króciutkiego przewodu dodawanego do routera jest transfer jaki powinien(800Mbps internetu) być a jak podłączyłem za pomocą tego w pokoju to nadal tylko 100Mbps. Czyli trzeba jakoś sensownie położyć nowy przewód.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.