x-kom hosting

Jakiś program, który do porządku sprawdzi mój komputer

bleyzlxrd
utworzono
utworzono

Cześć,

 

szukam jakiegoś najlepiej darmowego programu, który sprawdzi mój komputer pod względem keyloggerów i innych podobnych spraw, ponieważ znowu dostałem maila od Discorda i administracji jednej gierki, że ktoś włamał mi się na konto, pomimo tego, że moje hasło składa się z liter, cyfr i symboli.
Miałem już kiedyś podobną sytuację, długi czas był spokój, ale powoli zaczynam się obawiać.
 

zbiku90
komentarz
komentarz
33 minuty temu, bleyzlxrd napisał:

pomimo tego, że moje hasło składa się z liter, cyfr i symboli

Hasło jest unikalne? Tzn nie było używane nigdzie indziej? Jeśli nie to sprawdź czy gdzieś nie wyciekło wpisując na podlinkowanej stronie adres email

https://haveibeenpwned.com/

Co do skanowania to od siebie mogę polecić Malwarebytes, ma darmową wersję próbną.

  • Dziękuję 1
bleyzlxrd
komentarz
komentarz

@zbiku90

Właśnie już wcześniej sprawdzałem na haveibeenpwned, hasło niby jest bezpieczne, nigdzie nie wyciekło i tak dalej.
Adres E-Mail już niby tak, ale to na stronkach, które już dawno nie istnieją, więc nie wiem czy to też może być tego powodem.
Potem sprawdzę komputer programem, który wymieniłeś, dziękuję bardzo.

zbiku90
komentarz
komentarz
2 minuty temu, bleyzlxrd napisał:

Adres E-Mail już niby tak, ale to na stronkach, które już dawno nie istnieją, więc nie wiem czy to też może być tego powodem.

Jeśli miałeś tam ustawione takie samo hasło to jest spalone bo jest publicznie dostępne w sieci. To że strony nie istnieją lub ich nie używasz nie ma żadnego znaczenia. Pozmieniaj je wszędzie, a przynajmniej na kontach na których ci zależy (przede wszystkim mail), są podane jakieś osobiste informacje (np. społecznościówki) lub jest przypisany sposób płatności (allegro, sklepy, netflixy itp). Dobrą praktyką jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe gdzie się da (bezpieczne i wygodne) i menedżer haseł z unikalnymi losowymi hasłami do każdej strony (jeszcze bezpieczniejsze ale niezbyt wygodne).

Haveibeenpwned podaje informacje o wyciekach ze sporym opóźnieniem więc też nie ma co się nim w zupełności kierować. Prosta zasada - miałeś włam to hasło jest spalone.

  • Dziękuję 1
Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)
  • Malwarebytes Anti-Malware
    Upewnij się, że przed skanowaniem zostało zaznaczone: skanuj w poszukiwaniu rootkitów, skanuj archiwa, użyj sztucznej inteligencji. Opcje te odnajdziesz w ustawieniach → bezpieczeństwo → opcje skanowania.  

 

  • RogueKiller Anti Malware
    Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).    

 

  • Emsisoft Emergency KIT
    Przed rozpoczęciem skanowania wykonaj aktualizację sygnatur, następnie wybierz „malware skan”. Upewnij się, że wykrywanie potencjalnie niechcianych programów (PNP) jest włączone. 


Co do haseł, to zainteresuj się tematem menadżera, np. Bitwarden. Pamiętaj o zasadzie, że hasła nie mogą się powtarzać i najlepiej używać do tego wbudowanego generatora. Zabezpiecz swoją pocztę weryfikacją dwuetapową i sprawdź metody przywracania dostępu oraz aktywne sesje. 

Mógłbyś załączyć także logi FRST.txt i Addition.txt, które utworzysz opcją "skanuj" w FRST.
W wiadomości prywatnej wyślę Tobie dodatkowe wskazówki. :) 

Edytowane przez Bromidum
  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.