x-kom hosting

Błędy dysku i ginące dane

steve13
utworzono
utworzono

Witam,

Sprzęt z jakim mam problem składa się z jednostki centralnej z SSD systemowym (Win10) i dwoma dyskami HDD wyłącznie magazynującymi pliki (filmy do edycji wideo). 

Mam problem z tymi dodatkowymi dyskami twardymi podpinanymi pod jeden konkretny komputer.  Dyski działają dobrze i nie ma na nich błędów jeśli są użytkowane na innej maszynie. Natomiast podpięcie dysków pod ten jeden konkretny komputer sprawia że przy włączeniu systemu włącza sie scandisk, miesza coś w strukturze dysków po czym część plików ginie, część jest zapisywana w niedostępnym folderze Found.000 a część plików ma zmienione nazwy na takie jakie były na innym wcześniej odłączonym dysku. 

Czy ktoś wie w czym może być problem? Wygląda to tak jakby komputer przy odpalaniu systemu nie sprawdzał zawartości nowo podpiętego dysku tylko zakładał że ciągle podpięty jest stary dysk z innymi plikami wyświetlając niektóre nazwy folderów ze starego (już odpiętego od komputera) dysku, zamiast wyświetlać zawartość nowo podpiętego dysku. Oczywiście struktura folderów się nie zgadza, występuje monit o przeskanowanie dysku, a jeśli sie pozwoli go przeskanować to część plików znika na dobre. 

Dobrze że mam kopie zapasowe plików bo bym je stracił przez sam fakt podpięcia dysków do tego komputera?

Wie ktoś co można z tym zrobić?

AudiAWX
komentarz
komentarz

Spróbuj zmienić literę dysku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.