x-kom hosting

Debugowanie proxy android>PC, problem z odczytaniem logów

marekjk
utworzono
utworzono

Cześć :)

Kwestia leżąca raczej po stronie mojego smartfona Realme Realme GT 5G (Android 12). Za pomocą programu Charles do debugowania proxy usiłuję poprzez PC/laptopa zgrać i odczytać logi z działań wykonywanych na androidzie (przeglądanie witryn www - opera i chrome mobilne).

- najpierw wyłączyłem zaporę i wszystkie mogące blokować funkcje, również na androidzie play protect,

- zainstalowałem certyfikaty najpierw na windowsach a następnie na androidzie,

- ustawiłem serwer proxy na WiFi w sieci w ustawieniach smartfona, tj. ręcznie proxy na IP danego windowsa (w zależności od prób PC bądź laptop),

- generalnie kilkukrotnie próbowałem opcji wg zaleceń. W Charlsie proxy na 8888, ustawienia proxy SSL: host->*, port->443,

- oczywiście po instalacjach certyfikatów restartowałem każde urządzenie, zezwalałem na odbiór i połączenia w ewentualnych komunikatach.

Efekt? Logi oczywiście są sczytywane ale jak to najczęstszy problem nie da się ich odczytać, widać czerwone krzyżyki pod rozwijanymi linijkami danych. Jako, że próbując to zrobić na dwóch różnych kompach nie udało się poprawnie odczytać to podejrzewam, że to może być kwestia jakichś niezwykłych zabezpieczeń w sofcie smartfona. Jeżeli tak to jak to sprawdzić, może ktoś ma pomysł i byłby tak dobry nim się podzielić?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.