x-kom hosting

Program do monitorowania utraty pakietów.

Virdux
utworzono
utworzono

Witam, mój problem polega na dość częstych utratach pakietów internetu, loss wynosi nieraz nawet 20%. Problem jest na każdym komputerze i ogólnie u moich kolegów którzy maja tego samego dostawce, jest to dostawca lokalny który jako jedyny na razie oferuje światłowód u nas na wsi więc zmiana nie wchodzi w gre. Zgłaszałem problem już kiedyś i sie uspokoiło na chwile, ale zaś są problemy. Dlatego szukam jakieś sprawdzonego programu do monitorowania głównie utraty pakietów abym mógł takie wyniki tygodniowe przesłać dostawcy bo już mnie szlag trafia.

gavron7
komentarz
komentarz
Dnia 30.01.2023 o 21:35, Virdux napisał:

loss wynosi nieraz nawet 20%

do czego?

 

Dnia 30.01.2023 o 21:35, Virdux napisał:

Dlatego szukam jakieś sprawdzonego programu do monitorowania głównie utraty pakietów abym mógł takie wyniki tygodniowe przesłać dostawcy bo już mnie szlag trafia.

1. proponuje traceroute'a mu wysłać a nie pingi

2. założę się że strata będzie poza jego siecią i wtedy możesz (każdego dostawce) co najwyżej cmoknąć w trąbkę :P 

 

Virdux
komentarz
komentarz

W jakim sensie do czego? W niektórych grach można włączyć monitorowanie i po prostu jest dana "loss" wyrażana w procentach. Testowałem w CS i fortnite. Dodatkowo kiedyś próbowałem streamowac i obs pokazywał między 30-50% utraconych klatek a bitrate co chwila spadał do 0

gavron7
komentarz
komentarz
Dnia 2.02.2023 o 12:07, Virdux napisał:

W jakim sensie do czego?

Jeśli wybierasz się w góry to będziesz sprawdzał zakorkowaną trasę skąd dokąd? Chyba też w góry prawda? Do miejsca przeznaczenia.

Tutaj dokładnie tak samo, jeśli masz problem z grą xyz to nic Ci nie da sprawdzanie lostów do google, wp, czy czegokolwiek innego niż właśnie serwer gry.

 

ps. zrób tego traceroute bo bez tego to wróżenie z fusów

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.