x-kom hosting

Brak bootowania, scwiecenie kontrolek DRAM, CPU, VGA naprzemiennie

oliwiakolo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam zostało u mnie ustawione w biosie coś z secure bootem. Po wyjściu z biosu komputer zresetował się i nie wysyła sygnału do monitora czy klawiatury. W skrócie komputer jest włączony ale nie ma ekranu i klawiatury. Wspomnę ze mam płytę aorus B450 elitę v2. Próbowałam wyciągać baterie i resetować bios manualnie ale nic to nie dało. Prosze o pomoc. Pozdrawiam :))

Niebieska
komentarz
komentarz

Na ile wyciągnąłeś baterie? 

oliwiakolo
komentarz
komentarz

@Niebieska na około 20 minut. Wiec niestety wątpię ze coś złe zrobiłam. Oczywiście zrobiłam to na wyłączonym z zasilania komputerze.

Niebieska
komentarz
komentarz

Sama przestawiałaś czy ktoś?

oliwiakolo
komentarz
komentarz

@Niebieska sama. Nigdy tego nie robiłam ale obejrzałam kilka filmików na youtubie. Robiłam to palcami bardzo delikatnie. Dotykałam kaloryfera żeby się uziemić :))

Niebieska
komentarz
komentarz

Chodziło mi o to secure boot, czy sama go włączałaś?

oliwiakolo
komentarz
komentarz

@Niebieska aaa niestety nie. Ale widziałam ze znajomy resetowal w tym secure boocie jakis klucz key(PK) czy coś takiego.

Niebieska
komentarz
komentarz

No to teraz znajomy zafunduje Ci naprawę płyty głównej w serwisie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.