x-kom hosting

SSD 1TB Patriot P210 2.5 cala SATA III - Nie zmigrowano ustawień urządzenia

cemaxx
utworzono
utworzono

Posiadam Laptop Dell Vostro 3580 i3-8145U CPU 2.1 GHz  2.3 GHz 16GB RAM; Dysk M2 SK Hynix NVMe SK hy 256 GB; OS Windows 11.

Niestety 256 GB przestrzeni dyskowej jest dla mnie stanowczo niewystarczające. Rozważałem zatem zakup większego dysku M2 i zainstalowanie na nim Windows od zera. Zanim jednak zdecydowałem się na zakup nowego dysku M2, okazało się, że laptop ma również miejsce na 2.5 calowy dysk SSD. Stwierdziłem zatem, że dokupię drugi dysk SSD 2,5 cala i zainstaluję go w przeznaczone do tego miejsce. Plan był taki, że oryginalny M2 miał być miejscem na system (w gruncie rzeczy pozostawiony bez zmian) a nowy SSD 2,5 cala miał zaspokoić zapotrzebowanie na przestrzeń. Wybór padł na dysk jak w tytule "SSD 1TB Patriot P210 2.5 cala SATA III". Dysk został zakupiony i zamontowany. Niestety bez pełnego powodzenia. Dysk jest widoczny Menadżerze urządzeń, jak też i w Zarządzaniu dyskami i woluminami, niestety nie można go sformatować. Na przeszkodzie stoi komunikat "Nie zmigrowano ustawień urządzenia". Jako ciekawostkę dodam, że ostatnio podłączałem do tego komputera przez specjalną stacje dokującą, stary 20 letni dysk HDD 3,5 cala HD Caviar i został on obsłużony bez najmniejszego problemu.

Bardzo proszę o radę.

Gawel
komentarz
komentarz

Próbowałeś usunąć wolumin i ponownie utworzyć i wtedy format ?

cemaxx
komentarz
komentarz

Dysk został wykryty i działa już poprawnie, a przynajmniej takie sprawia wrażenie. Najdziwniejsze jest to, że praktycznie bez mojej ingerencji. Wcześniej przy próbie formatu system pytał o rodzaj - mbr czy gpt, wybierałem gpt i dostawałem komunikat o błędzie - Nie zmigrowano ustawień urządzenia. komputer stał bezczynnie około godziny i następna próba formatu powiodła się. Z tym, że przy tym udanym formacie już nie było pytania o to jaki rodzaj partycji zastosować. Problem rozwiązał się na tyle niejasno, że ciężko mieć teraz zaufanie do tego dysku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.