x-kom hosting

"TPM not detected" - uciążliwy komunikat przy uruchamianiu.

MateuszPiskorsky
utworzono
utworzono

Hej, witajcie!

Podczas pracy z dla mnie nowym, ale wcześniej używanym już laptopem - Dell Inspiron 5570 odkryłem następujący problem:

Przy włączaniu komputera pojawia się komunikat, jak w tytule tematu: TPM device is not detected. Można przejść w tym momencie do BIOSu, albo kontynuować, lub przeprowadzić diagnostykę sprzętu.

Problem pojawił się krótko po instalacji HealthChecka prowadzącego do instalacji Windowsa 11, i w nim też nie wykrywało urządzenia TPM.
Jedyne co udało mi się określić w temacie to to, że z racji konstrukcji Intele nie posiadają TPM, tylko jakieś zastępcze urządzenia.
Tym bardziej nie wiem co począć z tym komunikatem, i jak się go pozbyć.
Chciałbym żeby komputer włączał się normalnie, bez żadnych niepotrzebnych wiadomości z BIOSu czy systemu.

Czy ktoś wie co doprowadza do tego problemu i jak go usunąć?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację naprowadzającą.

(Załączam obrazek znaleziony w sieci, obrazujący identyczny problem).

TPM-Device-Not-Detected.jpg

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

W uruchomionym systemie wciśnij kombinację klawiszy Windows + R a następnie w otwartym okienku Uruchamianie wpisz tpm.msc i Enter. Pokaż zawartość uruchomionego okna "Zarządzanie modułem TPM na komputerze lokalnym".

MateuszPiskorsky
komentarz
komentarz

Dzięki już podaję:

Tylko tyle...
 

TPM.png

Gawel
komentarz
komentarz

Próbowałeś go włączyć w BIOS-ie zakładka security 

  • Dobra wypowiedź 1
MateuszPiskorsky
komentarz
komentarz

Sprawdziłem.
W zakładce Security nic o TPM nie ma, żadnej wzmianki. Jest tylko coś o UEFI.
W innych zakładkach też sprawdzałem, nic w temacie nie ma.

Zdaje się, że jednak nie mam tego TPMa i stąd ten dziwny błąd...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.