x-kom hosting

Zmieniłem BIOS i się zepsuł

Kaoitan
utworzono
utworzono

Chciałem zmienić system operacyjny na tablecie z Windows 10 na mniej wymagający (tablet ma 1 gb ramu). Najprostszym rozwiązaniem w teorii było uruchomienie tabletu z pendrive'a bootowalnego, ale w biosie urządzenia ustawione na stałe jest "force windows" bez możliwości zmiany. Przez 3 ostatnie dni próbowałem wszystkich metod, które znalazłem w Internecie (pendrive bootowalny, UNetbootin, Serva, ISO Windowsa 7 z .exe, i kilka innych). Niestety w konsekwencji przez przypadek usunąłem Windowsa i w akcie desperacji, żeby uruchomić tablet z pendrive zmieniłem pewne ustawienia w BIOSie i teraz przy włączaniu tabletu jedyne co się uruchamia to dioda zasilania, a ekran nawet się nie włącza (nie tylko jest czarny, ale nawet podświetlenie się nie włącza). W hardwerze nic nie zmieniałem (co jest nie zwykle trudne bo wszystko jest zintegrowane w małej płycie głównej), więc nic fizycznie nie zepsułem. Model tabletu to jakieś gówno za 100 zł refubrished. BIOS american megatrends version is 2.16.1242 procesor intel atom Z3735G.

Czy jest jeszcze nadzieja aby odzyskać chociaż BIOS? Jeśli tak jak?

Zelazny
komentarz
komentarz

Zajdź do jakiegoś serwisu i poproś o pomoc. Nie wiem czy się opłaca skoro dałeś za niego 100zł.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.