x-kom hosting

Upgrade ramu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
TomiGi
utworzono
utworzono
Witam moja platforma to msi b350m pro vdh z ryzenem 5 1500x i kośćmi ram 2x4gb corsair veagence lpx. Problem jest taki że od zawsze był problem z ich podkręceniem i narazie działają na 2600mhz. Potrzebuje dołożyć do 16gb ramu zastanawiam się tylko jakie kości wybrać, z jakim taktowaniem i czy będą one kompatybilne? Znalazłem kości na taktowaniu 3600 ale czy warto do nich dopłacać z takimi podzespołami jakie mam?

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

RAM 3600Mhz to za dużo pod Ryzena 1500X, tzn możesz kupić 3600, ale prawdopodobnie będzie trzeba je ustawić na 2933 lub 3200.

3600 ustawisz dopiero po wymianie procesora.

https://www.x-kom.pl/p/667516-pamiec-ram-ddr4-kingston-fury-16gb-2x8gb-3600mhz-cl17-beast-black.html

40 minut temu, TomiGi napisał:

zawsze był problem z ich podkręceniem

Nie kupuje się Corsair Veagence pod Ryzeny 1gen, bo się gryzą.

  • Dobra wypowiedź 1
TomiGi
komentarz
komentarz

@Mogeto Jeszcze takie pytanko teraz mam pamięci DIMM czy jest różnica między UDIMM czy oby dwa rodzaje będą na spokojnie śmigać?

Mogeto
komentarz
komentarz

One chyba również są DIMM. Tak czy owak, będą działać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.