x-kom hosting

Klawiatura do 500 zł.

Kabor
utworzono
utworzono

Witam, planuję zakup nowej klawiatury. Nie chciał bym wydać więcej niż 500 zł. Jednak mogę powiększyć budżet. 

Miejsce na biurku:
Mam podkładkę pod myszkę i klawiaturę o wysokości 45cm i szerokości 90cm. Mam ograniczone miejsce na biurku (około 60cm wysoości) więc na podkładce oprócz myszki i klawiatury muszę zmieścić monitor, który ma podstawę około 22cm x 47cm. Od monitora zostaje 38cm długości blatu dla klawiatury i myszki, więc najbardziej zależy mi na stosunkowo małym sprzęcie, ale wezmę pod uwagę każdą propozycję.

Ogólne wymagania dotyczące klawiatury:
-
przede wszystkim chcę tego, czego pewnie każdy by chciał, czyli żeby klawiatura była chociaż trochę ergonomiczna, i wygodna w użytkowaniu. 
- Głównie zależy mi na klawiaturze mechanicznej, ponieważ do tej pory używałem klawiatur membranowych, więc chcę spróbować czegoś innego. Wezmę pod uwagę także klawiatury optyczne, lub jakieś hybrydy. 
- Chcę, aby klawiatura była przewodowa (najlepiej z kablem w oplocie) z możliwością odpięcia kabla z klawiatury (np. micro USB lub USB typu C).
- Chcę, aby klawiatura była podświetlana RGB z możliwością zmiany motywu w oprogramowaniu, albo żeby nie była wcale podświetlana).
- Chcę, aby klawiatura była wytrzymała i nie wyginająca się. Najlepiej z aluminiowymi elementami.
- Co do przełączników nie mam specjalnych wymagań, ale chcę, aby była cicha, i aby kliknięcia były w miarę wyczulane.



To wszystkie moje wymagania, i dziękuję każdemu, kto zainteresuje się tematem. Odpowiem na jakiekolwiek niejasności.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Może zacznę od tego, że klawiatury hybrydowe, nie mają nic wspólnego z klawiaturą mechaniczną, bo to membrana z klikającą blaszką, więc jakoś szczególnie bym się za tym nie rozglądał. 

 

Jeśli masz dość mało miejsca na blacie, to rozglądałbym się z klawiaturami w formacie TKL lub 75% - czyli klawiatury pozbawione sekcji numerycznej. 
Dobór przełączników, to już dosyć indywidualna kwestia. Jednak z doświadczenia powiem, że jeśli nie korzystałeś wcześniej z klawiatury mechanicznej, to na pierwsze przełączniki wybrałbym browny. Dają najbardziej zbliżone odczucia do klawiatury membranowej - też mają wyczuwalny punkt aktywacji. 

 

Zerknij sobie na Keychrona K2 C3. Jest to klawiatura na przełącznikach brown, a więc mają wyczuwalny punkt aktywacji. 
Obudowa klawiatury jest aluminiowa oraz posiada podświetlenie, ale można korzystać z tylko zapisanych presetów. Można je też oczywiście wyłączyć. 

 

Nie jest to klawiatura idealnie cicha, ale głośnością będzie przypominać standardową membranę, 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.