x-kom hosting

Windows 10 - ikonki w pasku wyszukiwania

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: ThreeG ,
Anawa
utworzono
utworzono

Cześć!

 

Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się różne ikonki w pasku wyszukiwania (w tym dolnym) w Windows 10. Jest napis "Wpisz tu wyszukiwane słowa" i obok są ikonki. Na początku myślałem, że to coś w rodzaju Google Doodle, ale teraz patrzę, że te ikonki chyba nie mają jakiegoś głębszego sensu? Chociaż teraz jak najechałem na te ikony to się podświetliły i wyświetlił się pasek z informacjami m.in. z Microsoft 365 oraz ostatnio używane aplikacje.

 

wpisz_tu_wyszukiwane_slowa_pasek_wyszukiwania(1).png

Teraz wyświetla się zeszyt oraz plecak.

 

Czy dobrze zakładam, że te ikony powiązane są z Microsoft 365... ?

AudiAWX
komentarz
komentarz

Przy instalacji windy na wszystko się zgodziłeś i się zaczynają reklamy zapewne.

U mnie nic takiego się nie dzieje po użyciu tego.

https://www.oo-software.com/en/shutup10

Chociaż chyba nie polecam bo się cuda zaczynają dziać z windą.

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
ThreeG
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to taka Microsoftowa wersja wersja Doodli, te ikony są związane z jakimiś świętami, rocznicami itd. I odnośnik do danego wydarzenia jest również widoczny po otworzeniu menu start. Nie wiem w sumie czy jest to powiązane z samym Microsoft 365, ale wydaje mi się że nie. Co do zgód na reklamy to nie ma to znaczenia, bo tak czy siak te ikony pojawiły z automatu którejś aktualizacji. Jednak da się to wyłączyć bez zewnętrznych narzędzi klikając PPM na pasek narzędzi -> Wyszukaj -> Pokaż najważniejsze informacje wyszukiwania (chyba tak to się zwie o ile nic nie zmienili)

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

@AudiAWX właśnie na samym początku skorzystałem z podobnego narzędzia i po ponownym uruchomieniu systemu wymagana była reinstalacja Windowsa :P 

 

@ThreeG W zasadzie jak klikam "Wyszukaj" to otwiera się takie same okno jak przy kliknięciu w ikonę - różni się jedynie prawą częścią. Nie widzę natomiast opcji "pokaż najważniejsze informacje wyszukiwania".

 

Edit: Rzeczywiście, jak odznaczę "Pokaż wybrane wyniki wyszukiwania" to ikonki znikają :piwko: Dzięki.

 

wybrane_wyniki_wyszukiwania(1).png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.