x-kom hosting

Płyta Gigabyte nie czyta pamięci Kingston

tylercheytac95
utworzono
utworzono

Chciałem trochę upłynnić/przyspieszyć starszą jednostkę PC (złożona 10 lat temu) na płycie Gigabyte GA-P55-USB3, procesor i5 3,4 Ghz nie pamiętam dokładnie modelu, dlatego zamieniłem teraz dysk HDD na SSD i miałem założone na niej 2 razy 2GB RAM Kingston HyperX DDR3 1333MHz, dlatego też chcąc zrobić 8GB RAM na nowo, zakupiłem kości 2 razy 4GB Kingston HyperX Fury DDR3 1333MHz CL9 i niestety komputer albo nie startuje na tej pamięci albo wyświetla na niebieskim tle błąd ,,niesety wystąpił problem z urządzeniem" czy coś takiego. Oczywiście założyłem stare pamięci (i już na tym nowym dysku SSD) komputer normalnie działa, także stare pamięci czyta, to płyta jest chyba sprawna. Także moje pytanie brzmi, czy da się coś zrobić, żeby nowo zakupione kości (2x4GB) wystartowały na tej płycie/jednostce? Bo sprawdzałem parametry płyty specjalnie przed zakupem nowych kości i wydaje mi się, że wszystko jest kompatybilne, a jednak nie działa. Proszę o pomoc, z góry dzięki

Kingston.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

po zmianie kości resetowałeś bios? bios był aktualizowany? kości też nie są nowe, mogą być uszkodzone.

tylercheytac95
komentarz
komentarz

Nie restartowałem biosu i bios nie był aktualizowany, dobra to zrobie restart i aktualizacje na początek i będę sie odzywał co i jak. A odnośnie kości, no tak, nie są nowe, ale niby miałaby być sprawne, ale dobra zrobie to co napisałes na pierwszy ogień, dzięki i dam znać

leelareso
komentarz
komentarz

Jeszcze możesz przetrzeć styki na kościach bo mogą być przybrudzone.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.