x-kom hosting

Czy ten zasilacz podoła i czy opłaca się kupić?

Olox
utworzono
utworzono

Witam chciałbym kupić nowy zasilacz ale nie wiem czy zasilacz umieszczony poniżej podoła (z procesorem w trybie turbo)
 image.thumb.png.1810834e96044ddfd3e624a71262eaa7.png
Specyfikacja:
intel core i7 2600k 3.4 ghz base 3.8 ghz turbo
radeon rx580 8gb sapphire pulse 
ram ddr3 2-power 1333mhz base ( clockuje do 1600mhz)
mobo: asus h61m-c
aktualne psu ( wymieniam je bo jest z czarnej listy ) Bandite power 550W
dyski twarde:
systemowy: 500gb hdd ( nie znam firmy)
do gier: Seagate Barracuda 2tb hdd
chłodzenie: deepcool wodne 2 wentylatory

anioł2009
komentarz
komentarz

ta sama półka co bandit pałer :E 

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz

Ten dużo lepszy:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/zasilacze/zasilacz-cooler-master-mwe-v2-550w-80-plus-bronze

24 minuty temu, Olox napisał:

ram ddr3 2-power 1333mhz base ( clockuje do 1600mhz)

Wydaje mi się, że nie możesz. Ten zestaw obsłuży max 1333.

 

Zainstaluj system na dysku SSD a komputer odżyje

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-lexar-ns100-256gb-sata-iii-2-5-12052263858

  • Dobra wypowiedź 1
Olox
komentarz
komentarz

@Mogeto zatem mojej platformie podoła nawet 550W? pytam się ponieważ nie wiem czy da rade zasilić karte i procek w overclocku ( w większość gier gram na max grafice)

więc karta pobiera więcej energii

 

anioł2009
komentarz
komentarz

2600k i rx580 bez problemu pociagnie... Ale jak robisz oc gpu to rob oc/undervolt...zdrowiej dla sprzetu, wyżyłować na maxa to nie  sztuka

Olox
komentarz
komentarz

@anioł2009 cóż wątpie że będę clockować gpu bo martwie się że jest uszkodzone przez mój aktualny zasilacz z czarnej listy o którym informatyk mówił moim rodzicom że bestia

w sensie samo wyświetlanie z moim gpu itd to okej ale jak odpalam gre typu the forest wiedźmin które obciążają faktycznie gpu to wywala mi czarny ekran i glitch audio po czym muszę restartować komputer 

anioł2009
komentarz
komentarz

@Olox Zmodernizuj zestaw o części podane przez Kol. @UnnamedPlayer  Bedziesz miał stabilny i mocowo z zapasem zasilacz a dysk ssd da kopa komputerowi. 

Co do gpu możesz pokusić się o undervolting - karta dłużej pożyje i będzie miała niższe temperatury. 

Olox
komentarz
komentarz

@anioł2009 wgl te oznaki co napisałem powyżej z grami itd to spalona karta czy poprostu śmieciowe psu bo nie jestem pewien

anioł2009
komentarz
komentarz

Objaw dwojaki jak po wymianie PSU ustąpią to wina zasilacza a jak nie ustąpią to poprzedni złom mógł popieścić kartę i po niej...Ale to wymaga diagnostyki, podmianek części .. 

Olox
komentarz
komentarz

@anioł2009 rozumiem a jaką karte byś polecił w razie gdyby faktycznie mój rx padł

anioł2009
komentarz
komentarz

Zależy od ceny, do tego cpu nie ma sensu brać nic innego jak to samo lub odpowiednik nvidii - gtx  1060 / może 1070 .. Wszystko zależy od ceny i budżetu jaki byś miał.

Olox
komentarz
komentarz

@anioł2009 osobiście myślałem nad kupnem 1050ti albo nad oszczędzeniem pieniędzy i kupieniem rtx 2070 super

anioł2009
komentarz
komentarz

@Olox  do i7 2600k  rtx2070s odpada...  1050ti będzie okej.

Olox
komentarz
komentarz

@anioł2009 zgaduje że 2070s nie bo by się pożarło z prockiem który jest już całkiem stary bo sandy bridge wychodziły w 2011 roku czy poprostu nie opłaca się kupować tak mocnej karty do tego proca

 

AudiAWX
komentarz
komentarz

Dobrze zgadłeś. Proc cały czas będzie miał 100% użycia i lagi.

Nawet z gtx1070.

anioł2009
komentarz
komentarz

@Olox Dokładnie... Seria rtx odpada.  Może po solidnym oc ten procek ogarnąłby wspomnianego wyżej 1070... jakbyś trafił w dobrej cenie.

AudiAWX
komentarz
komentarz

1070 też już nie ogarnia.

Olox
komentarz
komentarz

@anioł2009 czyli najrozsądniej będzie kupić też rx580 i zostawić komputer z tą samą budową jaką jest teraz zrobiony 

Ewentualnie w niedalekiej przyszłości zrobić remont a raczej dosłownie kupić nowy komputer 

anioł2009
komentarz
komentarz

580 na nowych sterach wyprzedza 1060 więc powinno być okej. Mimo wszystko zakup części od Kol. @UnnamedPlayer Cię nie minie. To podstawa.

Olox
komentarz
komentarz

@anioł2009 wracając do kwestii zasilacza 550W Podoła? Moim częścią na luzie yup? 

anioł2009
komentarz
komentarz

@Olox markowy zasilac tak... to z pierwszego posta badziewie nie :E 

Olox
komentarz
komentarz

@anioł2009 spoczko btw dziękuję za odpowiedź na moje pytania i poradę co do zasilacza 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.