x-kom hosting

ROG Strix G15 przegrzewanie

Vayashree
utworzono
utworzono

Cześć.

Nie wiem za bardzo jak postąpić. W październiku kupiłem laptopa https://www.x-kom.pl/p/733430-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-g15-r9-5980hx-16gb-960-w11-rx6800m-165hz.html

Chwilę potem dołożyłem dodatkowy dysk SSD. Po 3 miesiącach laptop zaczął się przegrzewać. Przy włączonej przeglądarce potrafi osiągnąć ponad 80stopni. Gdy włączam ETS2, temperatura rośnie do 95-100stopni, laptop potrafi się wyłączyć. Wysłałem sprzęt na serwis. Po dwóch dniach wrócił z protokołem z naprawy i informacją, że "problem rozwiązano poprzez odnowienie lub wyczyszczenie połączeń wewnętrznych". Odpalam komputer, ETS'a i po 30 minutach laptop się wyłącza. Na chwilę obecną mam lapka gamingowego za 7k, na którym nie mogę grać w gry, bo się przegrzewa :/ Nie wiem co robić, jest ktoś w stanie powiedzieć, czy 95-100 stopni to normalna temperatura? Laptop działa cały czas na zasilaczu, stoi na podkładce chłodzącej, wiatraki działają w trybie turbo i nic to nie daje. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Reklamuj z tytułu niezgodnosci towaru z umową lub idz do rzecznika praw konsumenta...aczkolwiek te kadłubki tak mają, nie jesteś wyjątkiem.

Do wymiany może byc komora parowa układu chłodzenia o ile jest walnięta... Jeśli jest sprawna to temu laptopowi pomoże tylko chłodzenie wodą ( co pewnie odpada w Twoim przypadku ) bo tam nie ma jak 260w rozproszyć wentylatorami :niepewny:

Ten kadłubek już przy 5900hx i 3070 się pocił ( gpu miało po 86 stopni w wiedzminie 3 a cpu 96 stopni ) więc z mocniejszą kartą i to o wiele problem musiał wystąpić - fizyki nie oszukasz, dlatego zanim kupi się laptopa powinno się zrobić research.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.