x-kom hosting

MAG z690 TOMAHAWK problem z aktualizacją biosu

AkaSoban
utworzono
utworzono

Witam wszystkich.

Wczoraj dotarł do mnie nowy sprzęt:

- z690 TOMAHAWK wifi ddr5,

- i5 13600kf,

- kingston fury rgb 5600mhz.

 

Jako że procesor jest 13 gen. po złożeniu pierwsze do czego przystąpiłem to aktualizacja biosu. Pendrive przygotowany wd. Instrukcji, instalacja za pomocą "bios flash button". Wszystko było pięknie dioda zaczęła migać bios jest aktualizowany. Pięknie było do pół godziny :) po tym czasie siłą rzeczy człowiek stwierdził że coś poszło nie tak. Wyczytałem pod podobnym problemem że pomógł inny pendrive i z niektórymi może być problem. 

Płyta została odłączona od zasilania. Kazdy kolejny pendrive działa tak samo - do godziny miga dioda bios flash. Zwarcie pinów nie uruchamia płyty (mimo że porcesor jest 13gen powinna chociaż wpaść w bootloopa) podpięty przycisk z obudowy też. Próbowałem też flashować z starszą wersją biosu. 

 

Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić przed oddaniem komputera do serwisu? Czy może reklamować płytę główną. 

AudiAWX
komentarz
komentarz

Wywal baterie z biosu z 10 minut, zewrzyj piny resetu, włóż bakterie i próbuj odpalić.
Już kilka razy w gigabyte się spotkałem z takim numerem że kuźwa bios wgrał i nic nie pokazał, a po resecie wszystko ruszyło.

AkaSoban
komentarz
komentarz

Niestety, brak reakcji :/

AudiAWX
komentarz
komentarz

Inny pendrak w takim razie,
Pożycz od kogoś coś 4 lub 8 giga.

AkaSoban
komentarz
komentarz

Próby wykonane na 4 różnych. Od 16gb w górę. Jutro spróbuję ogarnąć mniejszego.

 

Jak dobrze rozumiem "bios flash button" powinien działać nawet w przypadku uszkodzenia biosu? Nie mogłem nigdzie znaleźć dokładnych informacji na ten temat. 

AudiAWX
komentarz
komentarz

Uszkodzenie biosu lub zanik prądu w czasie aktualizacji to kaplica dla cywila, a i serwis który podejmie się i ma programator to...

Spróbuj po resecie jeśli robiłeś jeszcze raz aktualizacji, ale może weź inny bios, znaczy jeden w dół. Znaczy trochę starszy niż ten co wklepujesz.

Ja to mam pętaki góra 8 GB FAT żeby takie ogarniać akcje.

A nawet 4 GB w przypadku tunerów tv.



AkaSoban
komentarz
komentarz

A czy na podstawie tego że płyta nie reaguje na powers sw / zwieranie pinów, można stwierdzić że bios został już uszkodzony? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.