x-kom hosting

Problem z wydajnością w grach kernel pnp 411

Grinds
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Specyfikacja:
Procesor: AMD Ryzen 5 3400g
Płyta Główna: B450 Aorus Elite V2
Ram: 2x 8 3200 Viper
Karta graficzna: RX6650XT 8GB
Zasilacz : SPC Vero L2 500W 80 Bronze
Dysk: KIOXIA 500GB M.2 PCIe NVMe EXCERIA

Komputer przez rok działał na zintegrowanej grafice procesora Vega 11 ogółem wszystko na najniższych ustawieniach działało ok natomiast w końcu karty wróciły do w miarę rozsądnych cen i postanowiłem ,że zaktualizuje sprzęt nową kartą graficzną. Po zainstalowaniu jej do płyty głównej przystąpiłem do sprawdzenia jej wydajności w CS:GO(na integrze 120-150fps na najniższych a na dedyku od 30 do 250) i o dziwo na najwyższych ustawieniach osiągało tyle samo fps co na najniższych dodatkowo co parę sekund karta graficzna zbijała pobór prądu z 159W do 40W co powodowało spadki fps i cięcie gry które występowało jeszcze w Wiedźminie 3 oraz Far cry 6 , Fortnite się odpala ale nie nie można przejść z wyszukiwania gier do rozgrywki(czekałem 10minut i nic). Wyczytałem ,że winą mogą być nowe sterowniki radeona instalowałem wszystko w różnych konfiguracjach na windowsie 10 i na windowsie 11  , bez windows update poprzedzając wszystko DDU od AMD do różnych starszych wersji sterownika co kompletnie nic nie dało. Bios również po którejś próbie zaktualizowałem do najnowszej wersji. Przekładałem kartę do drugiego slotu PCI i też jest to samo.W menedżerze urządzeń jeśli chodzi o zdarzenia zauważyłem ,że powstał błąd zdj. poniżej Pierwszą kartę zwróciłem zakupiłem drugą też radeon rx6650xt ale niestety ten sam problem. Pojechałem do kolegii który ma gtx1080ti i tak samo na świeżym systemie po zainstalowaniu sterownika gry cięły zupełnie identycznie jak na radeonie . Okazało się ,że karta jest dobra ponieważ na jego desktopie śmigała aż miło z tym ,że wydawała dziwnie dźwięki i też ją zwróciłem Oczywiście temperatury były monitorowane i w karcie graficznej nie przekraczały 70 stopni natomiast na procesorze 60 max .Na integrze wszystko śmiga jak dawniej ale też wyświetla się błąd w menedżerze . Robiłem już wszystko jeśli chodzi o software i się zastanawiam czy to może być np. wina zasilacza? Zbyt mało W? A może płyta główna ma uszkodzone wejścia PCIe ? Proszę o pomoc w tej sprawie.

10693418.530000003_image.png

10755231.920000002_image.png

Mogeto
komentarz
komentarz

R5 3400G jest wydajnościowo niewystarczającym procesorem dla Radeona 6650XT oraz GTX'a 1080Ti. Te karty przy tym procesorze się nudzą.

Piszesz, że masz taką samą liczbę klatek niezależnie od ustawień graficznych - i wszystko się zgadza, to wina procesora. Lepszych osiągów przy tym procesorze niestety mieć nie będziesz. Możesz ewentualnie włączyć profil XMP dla pamięci RAM aby prędkość wynosiła 3200 (jeśli tego wcześniej nie zrobiłeś) ale w tej sytuacji niewiele to da. Pytanie też czy osadziłeś RAM w odpowiednie sloty by uzyskać Dual Channel. Oczywiście zakładam, że monitor podłączyłeś do karty graficznej, a nie do płyty głównej.

Grinds
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobrze zakładasz monitor podłączony był pod Kartę graficzną ;)Oczywiście Ram w DualChanel z XMP też kombinowałem. Zanim kupiłem kartę graficzną sprawdziłem jak będzie ona chodzić, nie wiem jak bardzo można ufać temu filmikowi. Wąskie gardło dla niej wynosi niby 2% do tego procesora. Fakt ,że powinna pracować na PCIe 4.0 a pracuje na PCIe 3.0 też zmniejsza jej zdolność. Byłem z tym PC też w pobliskim serwisie i w zasadzie próbowali zrobić to co ja co im również nie wyszło ale wkładali do niego gtx1070 czy on też będzie za mocny? Dodatkowo kolega który testował moją kartę ma i7 jakieś 5-6 generacji ? Wiem ,że nie będzie pracować na 100% ale nie powinna pracować chociażby stabilnie ? W sensie w grach ściny chyba nie powinny występować?

No i co ten błąd oznacza ?



 

 

Grinds
komentarz
komentarz (edytowane)

Proszę Państwa problem rozwiązany, otóż wadliwy okazał się zasilacz. Na innym zasilaczu 500W wszystko jest prawidłowo, jeżeli ktokolwiek w przyszłości będzie miał taki problem proszę sprawdzić czy zasilacz jest w pełni sprawny. Dodatkowo dodam ,że ten procesor nie ogranicza karty graficznej na tyle aby powstawały takie cięcia grafiki jak w moim przypadku. Nawet jeżeli potencjał karty graficznej nie jest wykorzystany w 100% gry przy odpowiednich ustawieniach powinny chodzić płynnie.

Mogeto
komentarz
komentarz

PCI-E 3.0 w przypadku tej karty graficznej nie ma znaczenia, to jej nie ogranicza.  To jest przykład gdzie nic nie wskazuje na winę zasilacza, bo gdy zasilacz jest uszkodzony, komputer zazwyczaj wyłącza się pod obciążeniem. Niby Vero jest na liście polecanych zasilaczy, ale jednak to mocny budżetowiec, więc możliwe, że dawał niestabilne napięcia, stąd ten problem. Tak czy owak kwestia procesora pozostaje niezmienna, pełną wydajność tej karty graficznej ujrzysz dopiero po wymianie procesora.

Grinds
komentarz
komentarz

Też nie podejrzewałem ,że winny będzie zasilacz. Zastanawiam się jednak co z tym komunikatem "Kernel PnP 411 urządzenie nie zostało uruchomione" Czy spotkaliście się z takim czymś ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.