x-kom hosting

Nie moge zaktualizować BIOS

kasztan44
utworzono
utworzono

Dzień dobry

 

Chciałem wymienić CPU i GPU w moim komputerze. Z kartą poszło dobrze i wszystko działa. Niestety przy zmianie procesora na nowy nie włącza się komputer, nie ma obrazu tylko słychać jak włącza się i wyłącza. Dowiedziałem się że aktualizacja BIOSU może pomóc. Niestety gdy pobieram najnowszą dostępną aktualizację do mojego modelu płyty głównej to w biosie przy próbie wybrania pendrive z pobranym plikiem dostaję cały czas informację "no image file detected". 

 

Specyfikacja:

Płyta główna: ASROCK B450 pro4

Procesor (stary): Procesor AMD Ryzen 3 3100 TRAY

Procesor (nowy): AMD Ryzen 5 5600X

GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Twin X2 OC 8GD GDDR6

Zasilacz: EVGA W2 600W 80 Plus

Obudowa: SilentiumPC Signum SG1 TG

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan 4 100mm

RAM: HyperX 16GB (2x8GB) 2666MHz CL16 Fury

Dysk główny: Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000

Dysk dodatkowy: Dysk SSD Samsung 870 QVO 1 TB 2.5" SATA III

 

Na starym procesorze komputer normalnie działa, nowy procesor jest nieuszkodzony, piny są całe. Pendrive był sformatowany do FAT32, wybrałem najnowszy BIOS do pobrania, w opisie nie było żadnych przeciwskazań. Pobrany plik wypakowałem i wkleiłem na pendrive. Komputer zresetowałem i po wejściu do biosu >tools>instant flash dostaje wcześniej wspomniane info: "no image file detected". Próbowałem wszystkie wejścia USB.

 

Dziękuję za każdą pomoc.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Znajdź coś co sformatujesz na FAT.

Ewentualnie zobacz czy nie możesz w biosie podać ścieżki bezpośrednio do pliku na HDD.
W gigabyte można.

Weź innego pedraka...

kasztan44
komentarz
komentarz

nie mam żadnego HDD, ale nie widzxiałem też takiej opcji w ogóle żeby wybrać plik z dysku. Będę musiał kupić jakiś pendrive i zobaczę jak wyjdzie z innym.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Ściągnij o jeden bios niżej niż najnowszy, może oni dali ciała.

Z tym HDD to i o ssd mi chodzi.

Już wiem dlaczego nigdy nic ASRock nie kupiłem.

Ale to ci chyba pomoże.

kasztan44
komentarz
komentarz

No i  wcześniejsza podziałała dzięki za pomoc!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.