x-kom hosting

Różne BSOD po włączeniu laptopa

Zira
utworzono
utworzono

Hej, 

Od miesiąca męczę się z różnymi BSOD, tak po niedawnym formacie (tydzień temu?) BSOD pojawiają się za każdym razem, różne rodzaje (DRIVER_POWER_STATE_ERROR,najczęściej VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR). Zdążyłam zauważyć, że występowały za każdym razem po pobraniu i zaktualizowaniu nowych sterowników Nvidii (ponieważ ostatnimi czasy miały jakiś kod błędu). BSOD zwykle występowały po włączeniu komputera i załadowaniu pulpitu, kończyły się pętlą diagnozowania komputera i bsod,jesli jednak w trybie awaryjnym wybrałam zamknięcie komputera zamiast ponownego uruchomienia,problem tymczasowo znikał. Ostatnio nawet wyskakują bez uprzedniego załadowania pulpitu, a nawet nie chcą włączyć ponownie komputera. Problem zaczął się kiedy po miesiącu przerwy od grania w Wiedźmina 2 (tylko w nim, ale może dlatego, że nie mam wielu gier z wymagającą grafiką) zauważyłam spadek z 30fps na średnich do 9 na minimalnych. Podejrzewałam, że to dlatego że laptop nie brał pod uwagę karty graficznej Nvidii, a jedynie Intel, nie przekonałam się, ponieważ wywalił mi BSOD przy aktualizacji sterownika. 

Nie jestem w stanie podać szczegółowych specyfikacji w tym momencie (chyba że macie pomysł jak zdobyć do nich dostęp kiedy komputer nie dopuszcza do podstawowych funkcji) 

Lenovo ideapad520

Windows 10 x64bit

Intel core i5 8th Gen

8 (?) GB RAM 

Bardzo proszę o pomoc

 

 

Dołączył do tego VIDEO_TDR_FAILURE 

 

Dołączył do tego VIDEO_TDR_FAILURE 

Karta graficzna to NVIDIA GeForce mx150, której system nie wykrywa. Obecne są sterowniki w menedżerze urządzeń, ale nie można ustawić preferencji, a Nvidia Control Panel nie chce się włączyć. 

IMG_20230119_012123.jpg

toska78
komentarz
komentarz

Po tym opisie można wnioskować że szwankuje dedykowana karta graficzna Nvidii.

anioł2009
komentarz
komentarz
14 godzin temu, Zira napisał:

VIDEO_TDR_FAILURE 

Karta graficzna to NVIDIA GeForce mx150

 

9 minut temu, toska78 napisał:

można wnioskować że szwankuje dedykowana karta graficzna

na 100% to wina gpu, ewentualnie innego padniętego komponentu który np zasila gpu na płycie...tak czy inaczej serwis i diagnoza tylko pozostaje. 

Zira
komentarz
komentarz

:( no trudno, z tego co wiem to nie można wymienić karty graficznej w tym laptopie, więc bardzo możliwe, że zostaje mi przeglądanie wątku na temat zakupu komputerów

Bardzo dziękuję za odpowiedź i potwierdzenie moich obaw 

anioł2009
komentarz
komentarz

Zawsze mozesz korzystac z integry, wystarczy w menedżerze urządzeń lub biosie wyłączyć dedykowane gpu. Laptop jeśli nie ma innych uszkodzeń powinien działać normalnie...no chyba że -tak jak wspomniałem- to cos na płycie głównej. 

Zira
komentarz
komentarz

Niby tak, ale jednak najbardziej używałam laptopa do gier, a bez karty graficznej Wiedźmin 2 na minimalnych przy 9fps to trochę udręka :c

anioł2009
komentarz
komentarz

A chyba ze tak... no ale jako lapek do internetu sie nada... Koszt naprawy podejrzewam przekroczy wartość laptopa.

Zira
komentarz
komentarz

Jak do internetu to może oddam do wymiany dysku i dam mamie, bo obecnie w ogóle nie ma komputera. Ale tego się zawsze obawiam, że oddam do naprawy i w ostatecznym rozrachunku wyjdzie, że lepiej było odłożyć te pieniądze na nowy sprzęt... 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.