x-kom hosting

2K/27 Cali/144+ pod RTX 3080

Qobal
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Pragnę zakupić nowy monitor do poniższego sprzętu.

Grafika: RTX3080

Procesor: i5-12600k

Interesuje mnie 27 cali, 2K, odświeżanie 144+.

Monitor do gier.

Budżet 2500 - 3000 złotych.

Będę bardzo wdzięczny za porady, sugestie w temacie (totalnie się nie orientuje jeśli chodzi o monitory).

 

Obecnie posiadam:

 

Acer XB241YU - ten wlasnie chce zamienic na 27 cali

Acer XB273 GP

 

Pozdrawiam,

Kuba

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Tak naprawdę w zadanym przez Ciebie budżecie śmiało można kupić już monitor WQHD 240Hz, więc taki tutaj po sobie zostawię ;) 

Acer Nitro XV272UXBMIIPRUZX to monitor na 240Hz panelu IPS wraz z regulowaną podstawą. Panel IPS jest w zaprezentowanej jakiś czas technologii Igle Splendor Agile Splendor i w telegraficznym skrócie są to jedne z najszybszych paneli na rynku, w których kolory są przyjemnie nasycone już po wyjęciu z pudełka. 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

W przypadku tego monitora musisz wziąć pod uwagę, że czernie niestety nie zrzucą Cię z kolan, ale prywatnie korzystam z poprzedniej rewizji tego monitor i jestem z niego bardzo zadowolony ;) 

Qobal
komentarz
komentarz

Dobrze rozumiem ze Acer bedzie mial lepsze czernie ?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Minimalnie tak. LG według danych pomiarowych może pochwalić się kontrastem ~850:1. W przypadku Acera wygląda to inaczej. Nie mogłem się dogrzebać do pomiarów tego konkretnego monitora, ale wszystkie panele Igle Splendor Agile oscylują w okolicach 1100:1. Więc na 90% w przypadku podesłanego przeze mnie modelu wartości będą bardzo zbliżone. 

Qobal
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno pytanie - przy zakupie z x-kom rozumiem ze nie bedzie problemow ze zwrotem w przypadku bleeding, bad pixel ?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Masz u nas 15 dni na zwrot przy zakupach przez Internet ;) 

Ale tak z własnego doświadczenia powiem, że bleedingiem należy się przejmować, ale bez przesady, bo idealnej sztuki nie ma. Natomiast jeśli będziesz to widzieć podczas normalnego użytkowania - żółte, brunatne poświaty na innym niż czarnym tle, to wtedy warto się tym przejąć i zwrócić taki monitor. 

Qobal
komentarz
komentarz

Dzieki !

 

Niestety jak czytam o tym Acer to nie wspiera g-sync. Musze wiec chyba szukac dalej

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Nie ma oficjalnej certyfikacji, ale po kablu Display Port odpalisz go bez problemu ;) 

Qobal
komentarz
komentarz

Czesc juz prawie sie zdecydowalem -  ale podobno ten Acer jest bardzo ciemny, czy to prawda ?

 

Qobal
komentarz
komentarz

Zamowilem tego Acera, dzieki !

Qobal
komentarz
komentarz

Czesc,

 

Monitor niestety do zwrotu (mam nadzieje ze kolejna sztuka bedzie lepsza) - bleeding test.

 

Pozdrawiam,

Kuba

bleeding test.PNG

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.