x-kom hosting

Klawiatura do 400/500 zł uniwersalna

EmilxKraska
utworzono
utworzono

Hej, szukam klawiatury w budżecie do 400/500 zł, ew. jak będzie coś naprawdę godnego uwagi to mogę dołożyć do 600 zł. 

Na co dzień programuje i gram "półprofesjonalnie" w lola, dlatego fajnie by było, gdyby ta klawiatura sprawdziła się w obu tych płaszczyznach. Będzie użytkowana przez kabel, ale bezprzewodowa mile widziana. Raczej brown switche. RGB totalnie obojęnie.

Dodatkowo zależy mi na:

- niskim profilu, bądź takim, przy którym nadgarstki się nie męczą (podpórka pod nadgarski odpada)

- w miare niskim opóźnieniu na kablu (jak wyżej- głównie do lola)

- TKL albo 75%

- aby była w miare cicha (co może być ciezkie przy mechanicznej?)

- fajnym dodatkiem byłaby opcja hot-swappable, pewnie sporo potrafi wydłużyć żywotność takiej klawiatury.

Wiem, że dużo wymagam jak na 1 klawiature i to w takiej cenie, ale może znajdzie się coś idealnego.

Z tego co się orientowałem, to:

- keychron (k3 lub k1 se)- tylko nie wiem jak tutaj z opóźnieniem w porównaniu do gamingowych klawiatur

- NuPhy Air 75- trochę droższa, ale oglądając recenzje i komentarze raczej nie warta swojej ceny

Ogólnie poza keychronami nie widzę innej sensownej opcji, ale keychrony kojarza mi się głownie jako klawiatury biurowe więc juz sam nie wiem. Chętnie poczytam wasze jakies propozycje. 

Z góry dziękuje za poświecony czas.

EmilxKraska
komentarz
komentarz

@eryk93 Wiem, że to najlepsza chyba membranówka, ale chciałbym spróbować jakiegoś mechanika. Cale zycie używalem laptopa i fajnie byłoby spróbować czegos nowego + chyba mechaniczne są "trwalsze"- cos sie zepsuje to sie wymieni 1 cześć i działa :D

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Wymiana będzie bezproblemowa jeśli klawiatura klawiatura ma hotswapa, w przeciwnym wypadku będzie trzeba bawić się lutownicą :D

Jeśli chodzi o opóźnienia, to mogą (ale nie muszą) się one pojawić jeśli klawiatura będzie działała po BT. Po 2,4 GHz nie odczujesz żadnych opóźnień.

 

Miałem okazję testować Nuphy i przyznam szczerze, że to bardzo przyjemny niskoprofilowy mechanik. Akurat na krótką chwilę na mój blat wylądowała wersja na brownach. 

Ewentualnie warto zerknąć jeszcze na MX Mechanical. To niskoprofilowy mechanik na brownach, który łączy się po 2,4 GHz i BT, i bardzo długo trzyma na jednym ładowaniu. 

EmilxKraska
komentarz
komentarz

@X-KOM Własnie zastanawiam się miedzy Nuphy a Keychronem albo K1 Se albo K3 Pro. MX Mechanical w sumie w takim budzecie jak Nuphy- co lepsze, jeśli wgl. mi nie zalezy na dlugim trzymaniu baterii? 

+ widziałem filmik wasz o NuPhy i odnioslem wrazenie, że stosunek cena/jakość jest troche za duza? Takie wszystko srednie mial.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@EmilxKraska Niskoprofilowe mechaniki to nisza, więc to też trzeba wziąć pod uwagę, kiedy myśli się o cenie.

Jeśli nie zależy Ci na czasie pracy na baterii, to ja wziąłbym Nuphy ze zwględu na hotswap - padnie Ci przełącznik, to nie musisz reklamować klawiatury, tylko wystarczy go przełożyć lub kupić nowy, a dzisiaj nie jest to problem. 
Ewenutalnie Keychrona, ale w wersji K3 Pro, ze względu na Keycapy PBT, które nie wytrą się z czasem na połysk. 

 

EmilxKraska
komentarz
komentarz

@X-KOM Ale istnieje tez opcja Keychrona K3 Pro na hotswapie :D

A jak to wyglada pod wzgledem dostepnosci takich przelacznikow? Czytalem, że wersje low-profile maja dosc ograniczone mozliwosci

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@EmilxKraska Nie powiedziałbym, że mają ograniczone możliwości, bo spełniają swoją rolę tak samo dobrze, jak przełącznik z wysokim skokiem. 
Jeśli chodzi o dostępność, to bez problemu znajdziesz dany przełącznik na portalach aukcyjnych na sztuki lub w większej ilości, jeśli najdzie Cię ochota na coś nowego :D 

EmilxKraska
komentarz
komentarz

@X-KOM Dalej mam wątpliwości, którą kupić :D K3 Pro jest w miarę nową wersją i ciężko znaleźć jakieś dobre recenzje, natomiast NuPhy wygrywa w kazdym zestawieniu, ale opinie użytkowników są różne- więc dylemat miedzy K3 Pro a NuPhy :D  Logitech MX Mechanical tez fajny, ale nie podoba mi się krótki shift z lewej strony :/ 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

No tutaj już wybór pozostawiam Tobie. Ja gdybym stanął na Twoim miejscu pewnie wziąłbym NuPhy, bo jest design po prostu mnie urzekł :D

EmilxKraska
komentarz
komentarz

@X-KOM Szkoda, że nie macie w ofercie aktualnie NuPhy na brown switchach :( Wtedy bym mógł ewentualnie zwrócic :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.