x-kom hosting

SFC nie tworzy cbs.log

gregorjan
utworzono
utworzono

Witam, po działaniu SFC w CMD na całym dysku nie tworzy się plik cbs.log. Ktoś się orientuje co może być przyczyną?

Gawel
komentarz
komentarz

Folder CBS jest pusty ? Pokaż co pokazuje CMD po skanowaniu

gregorjan
komentarz
komentarz (edytowane)

Folder CBS w ogóle się nie utworzył, ani plik. CMD pokazuje np:

 

Gsfpffh.png

 

Jedyny cbs.log jaki znajduje się na dysku jest w C:\Windows\Panther, ale to plik sprzed 10 dni a SFC użyłem na tym systemie dopiero dzisiaj.

Gawel
komentarz
komentarz

Jak użyjesz sfc/scannow też nie ma pliku csb.log

 

gregorjan
komentarz
komentarz

Nie chcę używać na razie scannow bo nie chcę sobie podmienić plików, chcę tylko zobaczyć które są nie tak więc używam verifyfile lub verifyonly. Te polecenia też tworzą lub dopisują wpisy do cbs.log. Wiem bo testowałem to na innym kompie.

toska78
komentarz
komentarz

A jak użyjesz komendy:

 

Cytuj

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfc.txt"

 

to powstaje ten plik tekstowy na pulpicie? Jest coś w nim?

gregorjan
komentarz
komentarz

Tak powstaje sfc.txt, ale jest pusty.

toska78
komentarz
komentarz

To coś jest nie tak z systemem że nie tworzą się logi (albo są puste).

gregorjan
komentarz
komentarz

Też mi się tak zdaje. System sporo tweakowany, ale próbowałem już powłączać z powrotem różne ustawienia, telemetrię, diagnostykę, usługi... i jak na razie nie mogę tego namierzyć. Może to jakaś pierdółka w rejestrze, ale która to nie wiem.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A jaką masz wersję systemu? Jeśli nie najnowszą to jest duża szansa że aktualizacja do najnowszej rozwiąże problem z brakiem logów (i w ogóle folderu C:\Windows\Logs\CBS). Poza tym sprawdź czy działają takie usługi jak Dziennik zdarzeń Windows, Harmonogram zadań, Broker zdarzeń systemowych, Zdalne wywoływanie procedur.

gregorjan
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystkie te usługi mam włączone. Wersja systemu to prawie najnowsza 10.0.22621.963 (Windows 11). Napisałem w tym dziale bo 11 to prawie to samo co 10. Jest jedna nowsza aktualizacja, ale tak świeżych boję się instalować żeby coś nie rozwaliły.

EDIT: ok na innym kompie zainstalowałem najnowszy Security Update i też nic to nie dało.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Wersja to 22H2 a 22621.963 to kompilacja i  Security Update czy update do nowszej kompilacji na tej samej wersji za mało wnosi żeby naprawić tytułowy problem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.