x-kom hosting

Nie można uruchomić usługi "Instalator modułów systemu Windows"

stefan86
utworzono
utworzono

Witam,

 

zauważyłem, że od jakiegoś czasu Windows 7 przestał mi się aktualizować - nawet baza defendera. Wyszukiwanie aktualizacji kończy się błędem: 80080005. Screen w załączeniu

 

To dało mi impuls aby w końcu go zaktualizować do Windows 10, jako że mam parę programów, skonfigurowanych pod siebie, to postanowiłem zrobić instalację w trybie aktualizacji. Niestety w trzecim punkcie, po kopiowaniu plików, instalacja przerywa się błędem "Instalacja systemu Windows 10 nie powiodła się". Instalacja z oryginalnego nośnika więc to nie stanowi problemu. Chciałem zrobić naprawczą instalację Windows 7 w miejscu, czyli po prostu też instalacja jako aktualizacja, ale również kończy się tym błędem.

 

SFC /scannow kończy się komunikatem:

 

"Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie może uruchomić usługi naprawczej."

 

Checkdisk z parametrami /r i /f nie wykrywa żadnych błędów.

 

Antywirus i wszystkie zbędne programy odinstalowane.

 

W msconfig, z automatycznego uruchamianie wyłączne wszystko prócz usług Microsoft.

 

Zauważyłem jednak że usługa "Instalator modułów systemu Windows" - Trustinstaler nie działa i nie da jej się uruchomić, kończy się błędem. Screen w załączeniu. Wyczytałem że bez działania tej usługi nie ma opcji aby zainstalować aktualizację czy właśnie zaktualizować system do nowej wersji.

 

W załączeniu logi z FRST.

 

Proszę o pomoc.

123.png

1234.png

FRST.txt Addition.txt

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Usługa "Instalator modułów systemu Windows" nie działa (jest uszkodzona a właściwie jej składniki) dlatego nie działa opcja SFC /scannow (do sprawdzania plików systemowych) oraz aktualizacje systemowe. Ten błąd że nie można odnaleźć określonego pliku zapewne świadczy o tym że brakuje pliku exe tej usługi (TrustedInstaller.exe) w poniższej lokalizacji:

 

Cytuj

C:\Windows\servicing

Na pw wysłałem link do tematu z analogicznym problemem z tą usługą (z innego forum), gdzie jest podane rozwiązanie problemu.

Edytowane przez toska78
stefan86
komentarz
komentarz

Niestety sposoby poruszone w tamtym linku podesłanym na PW nie działają.

toska78
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś aktualizację do win 10 przy użyciu dedykowanego narzędzia producenta mój link, klik w Pobierz narzędzie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.