x-kom hosting

Jak wyłączyć komunikat dot. przywrócenia sesji w Chrome po nagłym wyłączeniu

lukasz1401
utworzono
utworzono

Komputer ma pracować głównie w trybie: Włącz - uruchamia się Chrome w autostarcie z pewną transmisją na YouTube - Wyłącz. Po wyłączeniu fizycznym klawiszem na obudowie laptopa i ponownym włączeniu jest komunikat z pytaniem czy przywrócić poprzednią sesję, nie wyświetla się wówczas konkretna strona ustawiona startowa.

 

Znalazłem instrukcję:
https://superuser.com/questions/1343290/...tore-popup
zgodnie z którą należy wpisać w pasku adresu:
chrome://flags/#infinite-session-restore
i zamienić
'Default' na 'Disable'

pytanie tylko w której opcji mam to zmienić, opcji z 'Default' jest tam kilkadziesiąt....

 

Chrome działa na Linuxie Mint XFCE na bardzo starym laptopie Extensa 5220 Core 2 Duo, 3GB DDR2, 120SSD i zależy mi aby był to Chrome bo jako jedyny jeszcze dobrze działa na tym laptopie.

Anawa
komentarz
komentarz

To rozwiązanie już nie działa, bo ta opcja została usunięte z konfiguracji.

 

Teraz możesz dodać flagę "--disable-session-crashed-bubble" przy uruchamianiu Chrome. aby nie były przywracane sesje.

 

Daj znać, czy Ci się udało rozwiązać problem.

lukasz1401
komentarz
komentarz

Jak dodać flagę w Chrome? Mógłbyś napisać krok po kroku co zrobić?

gavron7
komentarz
komentarz

A nie prościej włączyć trybu KIOSK ?

 

lukasz1401
komentarz
komentarz

Chodzi o to, że z laptopa korzysta babcia z którą nie mieszkam jedynie do włączenia transmisji na yt mszy. Z wielkim trudem nauczyłem ją procedury:

- Włącz fizycznym przyciskiem laptopa

- pojawia się strona https://www.youtube.com/feed/subscriptions gdzie po włączeniu transmisji pojawia się napis "Na żywo"

- wskaż ten napis używając touchpada i naciśnij lewym przyciskiem

- naciśnij F aby przejść na pełny ekran

- gdy transmisja się kończy naciśnij fizyczny przycisk "Power"

 

Od czasu do czasu chrome po autostarcie nie przechodzi na powyższą stronę ale na swoją stronę startową z komunikatem czy przywrócić sesję. Miałem nadzieję, że jest jakiś prosty sposób na zablokowanie tego komunikatu.

 

Ale z laptopa korzystają też rodzice do poczytania portali informacyjnych, przejrzenia zdjęć, załączników z poczty i tutaj chcę aby laptop działał standardowo.

 

Wcześniej był na nim Windows 7 ale teraz przeglądarki przestaną być na nim wspierane więc chciałem sprawdzić jakiegoś lekkiego Linuxa. I o ile Mint działa bardzo dobrze to Opera, Brave, Firefox już tragicznie o wiele gorzej od Chrome.

Cytuj

 

Myślę, że jeśli w jakiś sposób udałoby się przypisać do działania fizycznego przycisku "Power" na obudowie "Alt+F4" to skutecznie rozwiązałoby to problem bo przeglądarka byłaby zwyczajnie standardowo wyłączana.

Anawa
komentarz
komentarz

Nie wiem, jak to na Linux działa. W Windows to po prostu jak masz skrót programu to we właściwościach (element docelowy) doklejasz na końcu parametry (czyli w tym przypadku: --disable-session-crashed-bubble)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.