x-kom hosting

Potrzebna pomoc - "zhakowany" komputer, telefon

Anna b
utworzono
utworzono

Dzień dobry

 

potrzebna pomoc. Mój telefon i komputer są widoczne. Od dłuższego czasu słychać w eterze o mojej aktywności: jakie strony w Internecie przeglądam, co pisze w smsach itd.

Jak z tego wyjść? Gdzie znajduje się źródło problemu?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Niebieska
komentarz
komentarz

Czy nie jesteś osobą, która mówi, że całe miasto ją podgląda i daje filmy na YT?

Anna b
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o Youtube nic mi na ten temat nie wiadomo, a chodzi ci o jakiś konkretny kanał? Gdzieś są jakieś filmy wrzucane?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie, po prostu sprawdzam czy nie jesteś pewną osobą :)

anioł2009
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Anna b napisał:

Mój telefon i komputer są widoczne. Od dłuższego czasu słychać w eterze o mojej aktywności: jakie strony w Internecie przeglądam, co pisze w smsach itd.

Jak z tego wyjść?

Chwila moment... W jakim eterze...gdzie są widoczne, kto to widzi i z czego chcesz wyjść ??? Bo tu taka plątanina że nie wiadomo o co chodzi :E 

Anna b
komentarz
komentarz

Mam nadzieje że nie jestem tą pewną osobą, a jeżeli jestem to - to nie moja wina. 

Do Anioł2009

Ktoś widzi w czasie rzeczywistym, np. ja teraz piszę na forum a on widzi litera po literze, wyraz po wyrazie. Tak jakby widział pulpit. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Tamta osoba była chora na schizofrenię paranoidalną i niestety nie chciała się leczyć, mówiła, że każdy ją szpieguje.  Nie dało się jej przekonać do wizyty u lekarza.

Anna b
komentarz
komentarz

To na pewno nie ja. Nikt mi nigdy takiej diagnozy nie postawił.  

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz

Czyli z tego co piszesz, masz po prostu zawirusowany telefon i komputer.

 

Komputer:

- Pobierz program AdwCleaner, zrób skan i sprawdź czy coś wykryje.

- W menu start wpisz "panel sterownia" następnie w "programy i funkcje" i sprawdź listę zainstalowanych programów. Jeśli znajdziesz coś podejrzanego, odinstaluj to. Jeżeli nie znasz danego programu, wpisz jego nazwę w google i sprawdź co to jest.

- W menu start wpisz "resetuj do stanu początkowego" i wykonaj to.  Poprzednio zgraj sobie ważne pliki na pendrive czy dysk zewnętrzny.

 

Telefon:

- Pobierz z marketu jakiegoś Avasta lub inny antivirus i zrób skan, następnie zresetuj telefon do stanu początkowego wymazując wszystko. Poprzednio również skopiuj gdzieś indziej ważne pliki.

 

Router:

Zresetuj router do ustawień fabrycznych, w internecie na pewno znajdziesz instrukcję jak to zrobić dla Twojego modelu routera.

 

Tutaj przydałoby się pełne zerowanie dysku w komputerze, ale to robota dla kogoś bardziej doświadczonego. Powyżej napisałem czynności które możesz wykonać sama.  Pozmieniaj wszystkie hasła do portali i banków na innym komputerze lub smarfonie, korzystając z innego internetu.

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Anna b napisał:

Ktoś widzi w czasie rzeczywistym, np. ja teraz piszę na forum a on widzi litera po literze, wyraz po wyrazie. Tak jakby widział pulpit. 

Czy używany był program lub jest obecny na dysku AnyDesk lub podobny ???

Anna b
komentarz
komentarz

Jest TeamViewer

anioł2009
komentarz
komentarz

Usuwaj go.. Potem pełen skan systemu malwarebytes antimalware i eset online scanner...Usuwasz wszystko co znajdą.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.