x-kom hosting

Chłodzenie procesora zamontowane "po skosie"

Kamilkadze
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.

 

Wymieniłem płytę główną w swoim komputerze na Gigabyte GA-Q35M-S2 i miałem problem z ponownym montażem chłodzenia procesora - Silentium Spartan 3 PRO ponieważ w normalnej pozycji poziomej lub pionowej zaczepy chłodzenia kolidowały z wystającymi elementami płyty. Udało mi się zamontować chłodzenie tak jak na zdjęciu po skosie, tylko pytanie czy tak może zostać? Pasta została nałożona nowa, temperatura procesora Intel Core 2 Quad 6600 w biosie wynosi ok 35 stopni po instalacji windowsa czyli jak już chwilę komputer działał jest ok 40 stopni.

1673520749391.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

My Eyes Pain GIF co to  za frankensztain, ssd na grillu od wentylatora;d. Jak się trzyma i dobrze dociska to nie ma co się martwić poza zrąbaną wentylacją w obudowie ;d.

Kamilkadze
komentarz
komentarz

@leelareso Wiem, że to nie wygląda ale niestety nie mam miejsca już w obudowie, tam są oprócz tego 2 napędy i 3 dyski SATA. :D Nawet karta dźwiękowa jest na przedłużce PCI. :)

leelareso
komentarz
komentarz

Nie wiem co sądzić na temat tych  temperatur, pod obciążeniem jak wyglądają ?

Kamilkadze
komentarz
komentarz

@leelareso Sprawdzę przez weekend i napiszę, bo świeżo postawiony system i nie miałem jeszcze czasu na więcej testów.

ahaed
komentarz
komentarz
Dnia 12.01.2023 o 12:03, Kamilkadze napisał:

1673520749391.jpg

 

Jak coś jest głupie ale działa, to znaczy, że nie jest głupie ;).

Kontroluj temperatury i sam zobaczysz czy jest oki. Pospinałbym tylko kable na trytytki i postarał się je jak najbardziej pochować. Żeby poprawić trochę obieg powietrza w środku.

anioł2009
komentarz
komentarz

Widywałem gorsze ulepy, jak w obciążeniu jest okej to może zostać.

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Maksymalna temperatura procesora w stresie wyniosła 78 stopni C.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.