x-kom hosting

Problemy po formacie

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Łukasz_98 ,
Łukasz_98
utworzono
utworzono

Witam,

proszę o pomoc. Formatowałem swojego laptopa z pozycji windowsowej, wszystko przebiegalo pomyslnie do czasu jakis errorow ktore spowodowaly to, ze powstal uzytkownik "defaultuser0". Oczywiscie innego konta nie ma a do tego hasła nie posiadam.

 

No dobra to poszperalem w internecie i niby znalazlem rozwiazanie Shift + restart i dostaje się do tych opcji. Jednak nic z tego nie działa. Na ten moment próbowałem:

 

-Resetowania Windowsa - we wszystkich konfiguracjach z zachowaniem plików i bez zachowania, z czysczeniem jednego dysku i dwóch itd. - wszystko kończy się tak samo jakimiś błędami o niemożności resetu.

 

-Uruchomienie wiersza polecenia - poprzez ustawienia uruchamiania windows i wybrania 6 opcji ktora mowi o uruchomieniu trybie awaryjnym i wierszu polecenia nastepuje reset i brak jakiekolwiek wiersza. (Wszystkie inne opcje rowniez przetestowalem, nic nie daja)

 

-Wejscie w jakąkolwiek inną opcje kończy się wymogiem hasła do defaultusera0 a przy wyborze "zapomnialem hasla" okazuje sie, ze nie ma zadnego konta administratora i jedyne co to mozna resetowac w kolko.

 

Oczywiscie dostepu do komputera nie ma takze nie ma mozliwosci zalozyc jakiekolwiek nowego konta, jakies kolejnosci bootowania tez zmienialem czy jakies twarde uruchamianie trzymajac przycisk dluzej niz zawsze (xD). 

 

Na koniec jeszcze dodam jest to oryginalny Windows "zakodowany" (?) w Bios czy tam płyte głowna - no generalnie przypisany do tego laptopa a sam bardzo dobrze sie spisuje, niezawirusowany, nieuszkodzony itd. Format postanowilem wykonac aby pozbyc sie zbednych smieci i zaczac na swiezo ze wszystkimi programami. 

 

! Nie mam mozliwosci uzycia plyty/usb z instalką windowsa, czy podobnych rzeczy !

 

Acer Aspire VX-15

intel core i5

NVIDIA GeForce 1050

16 GB RAM

1 TB HDD

512 GB SSD

 

Pozdrawiam i podsylam pare zdjec:

https://ibb.co/album/j6ctz9

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Utwórz nośnik instalacyjny z Windows 10 (np. na pendrive) i z poziomu ustawień przejdź do naprawiania systemu:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Łukasz_98
komentarz
komentarz

Nie ma innej mozliwosci? Cytuję:"

! Nie mam mozliwosci uzycia plyty/usb z instalką windowsa, czy podobnych rzeczy !"

 

Anawa
komentarz
komentarz

Nie zauważyłem tego, wybacz.

 

Dlaczego nie masz takiej możliwości?

Łukasz_98
komentarz
komentarz

Fizycznie nie mam gdzie pobrac czegos na jakis nosnik danych. Taka mozliwosc bede mial dopiero za okolo 2 tygodnie dlatego wolalbym jakies inne rozwiazanie.

  • Rekomendowana odpowiedź
Łukasz_98
komentarz
komentarz

Dobra udalo mi sie, gdyby ktos w przyszlosci potrzebowal rozwiazania:

-wyjscie jest jedno jesli masz tak jak ja to juz ... z tego windowsa,

-potrzebujesz pendrive i znajomego ktory zrobi ci z niego bootowalny pendrive (pelno filmikow na youtubie),

-wkladasz go do wejscia i jak pojawi sie ekran logowania shift+uruchom ponownie,

-nastepnie wybieramy tam odczyt z usb i naszym oczom ukaze sie instalator windows,

-wybieramy opcje zaawansowana i to wazne usuwamy wszystkie partycje az zostana nieprzydzielone (powinno byc ich tyle ile mamy dyskow),

-bierzemy pasująca nam czekamy jak instalacja sie zrobi i pojawi sie okno z ponownym uruchomieniem - wtedy mamy 10 sekund na wyjecie pendrive i komputer uruchamia sie ponowie

 

Wtedy wszystko juz mi smiga, mozna zamknac

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.