x-kom hosting

Swiatlowod Orange

willku
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich dzisiaj mieli podłączyć mi  internet 300Mb/s ale instalator po podlaczeniu routera, bodajże funboxa 6 oznajmił ze nie nie ma internetu w salonie 2. W salonie 1 działa na 70%  w pokojach nie było sprawdzane, chodził z telefonem i nie łączyło go. Mnie nie było w domu była żona, chodzi o to ze gość nie podłączył neta w usłudze mam 2 TV telefon internet. tv będą mieć dekodery które będą po wifi się łączyć z routerem. Zaproponował by zakupić reapetery  umieścić je na dole i na górze i zastanawiam się czy to coś da. Mam stary router Huawei b315s-22 czy można było by go wykorzystać. Nie ma możliwości wiercenia w ścianach i ciągnięcia okablowania brak zgody żony :D. czy jest jakiś sposób by ten internet był w całym domu. Zrobiłem taki archaiczny plan umiejscowienia pomieszczen. Sciany SUPOREKS

PARTER.png

PIETRO 1.png

Edytowane przez willku

Pentium320
komentarz
komentarz

Nie ma cudów, ale w tak beznadziejnie umieszczonym miejscu nawet najdroższy router nie ma szans jeśli mówimy o Wi-Fi vs. ściany, które bardzo mocno tłumią zasięg. Rozwiązań w zasadzie jest kilka, i raczej polecałbym jednak do przekonania się do wiertarki.

 

1. Umiejscowienie routera bardziej w centrum domu. Prawdopodobnie gdyby znalazł się w środku w okolicach schodów, to jest spora szansa, że zasięg wtedy dotarłby wszędzie. Możesz przetestować "na sucho" samym routerem bez światłowodu po prostu sprawdzając zasięg Wi-Fi gdy znajdzie się on w tamtym miejscu. Wciaz, trzeba jakoś światłowód przeprowadzić w tamto miejsce, więc bez wiercenia się nie obejdzie.

2. Sieć mesh. Choć teoretycznie może to działać po Wi-Fi, to mocno poleca się każde urządzenie wpinać oddzielnie poprzez LAN by rozszerzyć zasięg (ale to jednak wiercenie), bo bezprzewodowo wciąż w każdym miejscu poprzez ściany i odległość będą powstawać straty, w dodatku urządzenia dedykowane pod to na Wi-Fi 6 są drogie. Żeby sensownie objąć cały budynek przy obecnym ustawieniu prawdopodobnie potrzebowałbyś z 3 takie urządzenia + sam router główny co najmniej by to miało sens.

3. PLC - ale tu dużo zależy od twojej instalacji elektrycznej, oraz prędkości zapewne powalające nie będą, choć dalej to przeważnie stabilniejsza opcja od repeatowania sygnału po Wi-Fi (przeważnie, ponieważ, patrz wcześniej). Bez przetestowania się nie dowiesz.

4. Prosty repeater. Szczerze, to ciężko to rozwiązanie polecić do czegokolwiek bardziej ambitnego niż proste Wi-Fi dla telefonu do przejrzenia internetu. Te tanie urządzenia przeważnie nie zapewniają dobrego zasięgu ani prędkości nie mówiąc już o opóźnieniach, oraz repeater nie może znaleźć się zbyt daleko od routera bo wciąż sygnał router-repeater musi być dostatecznie dobry, by to miało sens, więc przy słabo umiejscowionym routerze to wręcz moze nie rozwiazać twojego problemu

 

Dnia 11.01.2023 o 18:41, willku napisał:

Huawei b315s-22

 

Jeśli ma opcję mostka i podłączenia jako klient oraz wysłania sygnału dalej jako Access Point, to może się da - sprawdź w konfiguracji, czy w ogóle ma takie możliwości, ale to mobilny router, więc szczerze wątpię. Nawet jeśli to już dość stare urządzenie - gdyby się udało to transfery będą bardzo słabe.

 

Osobiście przekonałbym się do wiertarki i spróbował pójść w opcję 1, bo jest najtańsza i potencjalnie najbardziej efektywna. Bardzo dużo routerów sama w sobie potrafi ogarnąć każde przeciętne mieszkanie czy mniejszy dom, po prostu głównym problemem jest jego umiejscowienie na krańcu, co wyklucza dotarcie zasięgu w dalsze zakamarki - ściany są najgorszym wrogiem dla zasięgu.

willku
komentarz
komentarz

a jakbym router mial zalozony na polpietrze miedzy schodami to by moglo zdac egzamin?? Ogólnie sytuacja jest taka ze usluga jeszcze nie zostala odebrna routera nie mam bo przyszli instalatorzy i oznajmili ze nie ma sygnalu i ze trzeba ta puszke co idzie do niej swiatlowod przenieść do sypialni na pietrze bo z tamtad bedzie juz lepiej, jakoś nie za bardzo mi sie to wydaje realne.

Pentium320
komentarz
komentarz

Bez pomiarów własnych ciężko oszacować. Mam Funboxa 6, i moim zdaniem powinien dać radę, ale dużo zależy od ścian i zakłóceń na tych częstotliwościach. Dobrze by było to potestować na sucho, a na mesh/repeater zdecydowałbym się dopiero w ostateczności, jeśli to nie zda egzaminu.

Wysłane z mojego RMX2086 przy użyciu Tapatalka

willku
komentarz
komentarz

a w jaki sposob to sparawdzic czy aplikacja na androida np wifi monitor bede mógl sprawdzic jakosc sygnału, czyli np ten router co mam huawei podłaczyc na korytarzu do zasilania i przez aplikacje polaczyc sie z nim i chodzic po pokojach i sprawdzac  RSSI im nizsza tym lepszy sygnal dobrze rozumuje czy jeszcze na jakies opcje mam patrzec??

wilk30
komentarz
komentarz (edytowane)

A więc po podłączeniu tego routera Huawei w pokoju nr 2 na piętrze  i sprawdzeniu jakość sygnału w salonie 2 według WiFi Monitor RSSI - 61dBm, WiFiman - 62dBm, analizator WiFi - 62dBm zaznaczę ze ten WiFi ma standard 80w. 11n wstawił bym fotki ale za dużo zajmują ponad 400kb. Zmienił mi się nick sam nie wiem czemu ale nieistotne to jest

Edytowane przez wilk30

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.