x-kom hosting

OMEN 17-an010nw Po aktualizacji plików systemowych...

ROTHER
utworzono
utworzono

Witam mam problem z laptopem, po aktualizacji plików systemowych Windows Update i po ponownym uruchomieniu laptopa zaktualizował się bios. Po restarcie laptopa, laptop włącza się i miga Caps-lock. 3 mrugnięcia oznacza problem z pamięcią ram. Aktualizacja biosu z poziomu pendrive i kombinacją Win+B oraz Win+V nic nie daje. Ktoś jakieś pomysły ?

Gawel
komentarz
komentarz

Patrzyłeś takie rozwiązanie, wyjąć pamięć i ponownie ją osadzić 

Dioda CAPS-LOCK miga 3 razy

Błąd pamięci RAM – pamięć uszkodzona lub poluzowana

Wymiana pamięci na nową lub ponowne osadzenie starej

ROTHER
komentarz
komentarz

@Gawel Tak patrzyłem, jest tylko 1 kostka pamięci ram. osadziłem ją nawet w drugi slot ale daje to samo...

Gawel
komentarz
komentarz

Sam aktualizowałeś BIOS ? Bo przez windows update nie ma takiej możliwości. Chyba że używałeś jakiegoś programu HP.  

Najnowszy jest z lipca zeszłego roku F.24 Rev.A

ROTHER
komentarz
komentarz (edytowane)

@Gawel Pobrał się przez windows update jakis plik oprogramowania. W środę dopiero podjadę do komputerowego może oni coś zdziałają...

Gawel
komentarz
komentarz

Możesz dostać się do BIOS-u ? Czy jest całkowicie martwy

ROTHER
komentarz
komentarz (edytowane)

@Gawel W ogóle nie mogę wejść do biosu. Włączam laptopa i świeci się tylko Caps-Lock i miga dioda. Kto pomoże rozwiązać problem stawiam 0.7

Gawel
komentarz
komentarz

Może uwaliłeś BIOS przy wgrywaniu. Zobacz jeszcze to, jest to poradnik z oficjalnego forum HP

Recover the BIOS using a key press combination. 

 

Turn off the computer. Press and hold the Windows + b keys, and continue to press those keys while you press and hold the power button for 2 to 3 seconds. Release the power button, but continue pressing the Windows + b keys. 

 

The power light remains on, and the screen remains blank for about 40 seconds before anything is displayed. You might hear a series of beeps (usually 8 beeps). Eventually, an HP BIOS Update screen is displayed and the BIOS update begins automatically.   

                                                    

NOTE: If the HP BIOS Update screen is not displayed, press and release the power button, and then immediately press the Windows + b keys at the same time, repeatedly, until the computer beeps or opens the HP BIOS Update screen. 

 

After the BIOS is recovered, a Continue Startup button is displayed and a timer counts down. Click the Continue Startup button to restart the computer immediately, or wait for the computer to restart automatically when the timer reaches zero.

 

 

ROTHER
komentarz
komentarz

Moim wysiłkiem laptopa nie zrobiłem. Laptopa oddałem wczoraj do naprawy. Dzisiaj jadę go odebrać. Za naprawę wycenili 200 zł. 

 

Dziękuje bardzo za pomoc. 

 

Temat do zamknięcia. 

 

Pozdrawiam, 

ROTHER

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.