x-kom hosting

automatyczna aktualizacja czasu

andrzejp1242
utworzono
utworzono

Cześć, jestem nowy więc wybaczcie jeśli opis jest niedokładny lub był taki temat. Mam problem z laptopem Samsunga, po wymianie dysku i instalacji Win10 (oryginalnie Win8) nie aktualizuje czasu, problem występuje tylko gdy jest podpięty do internetu po kablu, po wifi działa normalnie. Zmieniałem serwery czasu ale żaden nie działa. Niestety ma pracować w miejscu gdzie nie ma wifi.

Anawa
komentarz
komentarz
Cześć. W jaki sposób nie aktualizuje czasu? Opóźnia się zegar... ? Data jest niepoprawna po restarcie... ? Jaki to jest konkretnie model laptopa?
andrzejp1242
komentarz
komentarz

Data i godz. pozostaje z przed restartu. Odpalony dziś rano pokazuje datę i czas wczorajszy "zapamietany" przy zamknięciu. Jak udostępnię internet z tel. I połączy natychmiast uaktualnienia. 

Model NP350E7C-S09PL

Anawa
komentarz
komentarz

Jak wejdziesz w BIOS to czas jest prawidłowy?

andrzejp1242
komentarz
komentarz

Raz poprawiłem, więcej nie sprawdzałem. Jutro sprawdzę i dam znać. Tak czy inaczej windows powinien automatycznie zaktualizować czas z internetu a po kablu tego nie robi, a po wifi tak.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Ok, a jak próbowałeś synchronizować czas to był jakiś komunikat o niepowodzeniu... ? Używasz standardowego serwera czasu (time.windows.com)?

andrzejp1242
komentarz
komentarz

Przy próbie aktualizacji wymuszonej kręci kółko około 30s i znika nie ma żadnych komunikatów. Time server zmieniłem na inny teraz nie pamiętam nazwy i nie mam dojścia do kompa ale coś  z końcówka gov...

andrzejp1242
komentarz
komentarz

W biosie czas jest nieaktualny tzn. taki jak komputera z zamknięcia. Rozumiem że bateria padła. Jednak bardzo mnie ciekawi czemu windows nie aktualizuje czasu na połączeniu kablowym (jednak jest komunikat , synchronizacja czasu nie powiodła się) a po wifi bez problemu to robi. Teraz time server mam tempus1.gum.gov.pl miałem wybrane dwa inne i było to samo.

Anawa
komentarz
komentarz

Trudno powiedzieć, dlaczego nie aktualizuje czasu przez serwer. Jak ręcznie próbujesz czas zaktualizować (połączenie przez kabel) to synchronizuje się czas?

andrzejp1242
komentarz
komentarz

No właśnie nie a miało to być tymczasowe rozwiązanie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.