x-kom hosting

Komputer nie wykrywa drukarki HP LaserJet Pro M15w

Mateusz77
utworzono
utworzono

Problem z podłączeniem drukarki HP LaserJet Pro M15w do komputera z systemem windows 11. Wszystkie ikony migają na drukarce, próbowałem dwóch kabli usb i nie wykrywa połączenia komputer. Drukarka znajduje się w trybie offline. Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony HP. Przed formatem PC moja drukarka normalnie działała.

Gawel
komentarz
komentarz

Rozumiem że drukarka jest zainstalowana tylko jest w trybie offline ?. Zobacz czy masz włączoną usługę Bufor wydruku 

Screenshot_1.jpg

Mateusz77
komentarz
komentarz

@Gawel bufor wydruku jest włączony, sprawdzałem to wcześniej. Przez menadżer zadań sprawdzałem i drukarka nie jest zainstalowana na komputerze mimo instalacji sterowników

Gawel
komentarz
komentarz

Zobacz w panelu sterowania czy ją widać. Wiesz o tym że HP instaluje się sterowniki na odłączonym USB ? Na innym USB sprawdzałeś, nie kabel tylko gniazdo 

 

Screenshot_2.jpg

Mateusz77
komentarz
komentarz

@Gawel nie wykrywa tej drukarki. Sterowniki instalować przy wyłączonej drukarce?

Gawel
komentarz
komentarz

Odłącz drukarkę i odinstaluj sterowniki. Dla pewności restart. Drukarka włączona ale nie podłączona kablem do drukarki, instalujesz sterowniki i sama poprosi o podłączenie kabla. Czasami tak bywa że nie potrafi wykryć drukarki i będzie bardzo długo instalować. To wtedy jeszcze raz to samo. Tylko pamiętaj żeby drukarka była włączona, bo może się sama wyłączyć (oszczędzanie energii)

Mateusz77
komentarz
komentarz

Właśnie wychodzi komunikat aby podłączyć kabel: robię to ale nie wykrywa go

Mateusz77
komentarz
komentarz

@Gawel podpinam w każde gniazdo usb i nic

IMG20230106180140.jpg

IMG20230106180230.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

To anuluj instalację i podłącz włączoną drukarkę pod USB. Jeżeli wszystko działa to system sam powinien ją wykryć i zainstalować sterowniki i oprogramowanie ze sklepu MS. Jeżeli nie wykryje to jest problem z drukarką albo USB

Mateusz77
komentarz
komentarz

@Gawel próbuję dodać ręcznie i też nie wyszukuje urządzenia, podpinam w każde gniazdo usb

Gawel
komentarz
komentarz

Z tego co wyczytałem to drukarka ma WIFI. Może to jest problem. Spróbuj zresetować ustawienia drukarki 

Cytuj

 

Drukarka HP

Aby przywrócić ustawienia fabryczne w drukarce HP, należy wykonać po kolei kilka czynności. Gdy upewnimy się, że drukarka jest wyłączona, naciskamy i przytrzymujemy chwilę przycisk zasilania. Trzymając przycisk wciśnięty, naciskamy i przytrzymujemy przycisk „Anuluj”. Oba przyciski przytrzymujemy przez kilka sekund, po czym najpierw zwalniamy przycisk „Anuluj”, a po 3-4 sekundach zwalniamy również przycisk zasilania. Ustawienia fabryczne powinny zostać przywrócone.

 

 

Mateusz77
komentarz
komentarz (edytowane)

@Gawel zrobiłem  to i bez zmian. wszystkie ikonki migają. ikona od wifi powinna świecić na niebiesko i wtedy połączenie jest. Może to wina kabla usb?

IMG20230106184033.jpg

IMG20230106184045.jpg

Edytowane przez Mateusz77
AudiAWX
komentarz
komentarz

Mam 2 różne hp lasery i odkąd mam windows 11 to dobrze banglają tylko przez Wi-Fi.
Zainstaluj łajzę pełnym sterownikiem jako sieciowa.
A jeszcze sprawdź na stronie hp czy nie ma jakiegoś czegoś do oprogramowania drukarki.

Mateusz77
komentarz
komentarz

@AudiAWX nie mogę zainstalować bo drukarka jest w trybie offline a połączenie przez usb nie działa

Mateusz77
komentarz
komentarz

@Gawel ten trójkąt zawsze się świecił a mimo to drukarka normalnie drukowała wszystko. Nie wiem czemu nie może się teraz połączyć przez sieć wifi z komputerem i to jest problem. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.