x-kom hosting

Szalejacy wentylator CPU Gigabyte Z590 Gaming X.

doriand1
utworzono
utworzono

Cześć, 

 

mam problem z szalejącym wentylatorem na procesorze. Temperatury są w normie, w spoczynku poniżej 40 stopnii. 

Procesor to i7-11700K. 

Problem polega na tym, że wentylator co kilka sekund rozpędza się wydając przy tym dźwięk. Rozpędzanie trwa może pół sekundy, po czym jest chwila przerwy i tak w kółko. 

Zmieniałem ustawienia w biosie i nadal jest to samo. Nie ukrywam, że jest to dość denerwujące. 

Co możecie mi na to poradzić?


Dzięki.

Pozdrawiam

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

to podczas gry czy jak nic nie robisz? Dla profilaktyki zawsze możesz wymienić pastę na procesorze na jakąś sensowną np grizzly bo 40 w spoczynku to troszku wysoko. A i co to za chłodzenie.

Edytowane przez leelareso
doriand1
komentarz
komentarz

Można powiedzieć, że w stanie spoczynku. Przeglądam sobie internet i też potrafi się tak zachowywać. 

ahaed
komentarz
komentarz
19 godzin temu, leelareso napisał:

 A i co to za chłodzenie.

 

To ważne pytanie! Bez odpowiedzi to jak wróżenie z fusów ;)

doriand1
komentarz
komentarz

Oryginalnie miałem coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/643662-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-5-120mm.html?gclid=Cj0KCQiAzeSdBhC4ARIsACj36uHA6AJc-unkFN1kzB3PCGtBviBLsMb4tw8BVCE1eGw0ov3MS7rO_qoaAi5LEALw_wcB

 

Założyłem teraz wodne BeQuiet i musiałem zdemontować bo co chwile rozpędzane wentylatory na chłodnicy doprowadzały mnie do granicy nerwów :D

Założyłem spowrotem to pierwsze chłodzenie no i jest to samo. Wiatrak co jakiś czas uruchamia się na pół sekundy i koniec. 

leelareso
komentarz
komentarz

Resetowałeś bios? Wentylatory masz podłączone prawidłowo? Podłączone są do płyty głównej czy hub'a? Ustawione masz pwn?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.