x-kom hosting

Problem z zalogowaniem się do systemu Windows 10

kris_wit
utworzono
utworzono

Cześć,

... mój syn nie może się zalogować do Windows 10, który prawdopodobnie zrobił update na Win 11. Pamięta hasło, ale komputer informuje: "że obecnie nie możesz zalogować się do swojego urządzenia. Przejdź na stronę account.live.com, aby rozwiązać ten problem lub wpisz hasło używane na tym urządzeniu. Syn nie zmieniał hasła. Poza tym jak się okazało, choć ma swoje konto na stronie Microsoft, to nie zostało ono powiązane z kontem przy logowaniu. Wnioskuję to z tego, że kiedy zaznaczam, że nie pamiętam hasła, to otwiera się okno: "Potwierdź swoją tożsamość i pytanie: Jak chcesz otrzymać kod zabezpieczeń?", gdzie jest adres mail, ale powiązany z kontem gmail, a nie kontem Microsoft, Stąd jak klikam [Pobranie kodu], to nie dostaję na to konto gmail przypisane do logowania żadnego maila od strony Microsoft. 
Czy istnieje sposób bym mógł bez utraty danych na dysku, zapisanych plików z gier syna etc. obejść to i zalogować się do Windows?

ps. Pewnie to co napisałem brzmi skomplikowanie - nie jestem związany z informatyką - stąd jeżeli mogą odpowiedzieć na jakieś dodatkowe pytania, proszę śmiało pisać. 

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi:-)  

Gawel
komentarz
komentarz

Możesz się zalogować w przeglądarce do swojego konta MS ? Próbowałeś tego https://login.live.com/resetpw.srf?lc=1045 

kris_wit
komentarz
komentarz

Mogę się zalogować do konta MS, ale to nic nie daje!

Bo przy logowaniu jest adres gmail, który nie jest powiązany ze kontem MS.

 

Gawel
komentarz
komentarz

@kris_wit W zakładce urządzenia jest twój komputer ? Link do resetu co podałem próbowałeś ? 

kris_wit
komentarz
komentarz

Co to znaczy, w zakładce urządzenia jest twój komputer. Przepraszam, ale nie rozumiem pytania. Natomiast link do resetu zastosowałem i zmieniałem hasło. Zresztą od początku mogę wejść na swoje konto MS, nawet bez zmiany hasła.

 

Masz na myśli na tym forum, w zakładce ustawienia konta/ostatnio używane urządzenia? Czy chodzi Ci o to, na jakim sprzęcie syn nie może się zalogować?

Gawel
komentarz
komentarz

Na końcu po prawej stronie 

Screenshot_1.jpg

kris_wit
komentarz
komentarz

Niestety, nie ma żadnego urządzenia.

Gawel
komentarz
komentarz

@kris_wit To znaczy że komputer nie jest przypisany do konta.

System jest oryginalny ?

Podczas instalowania win 10 logowaliście się do konta MS ? 

Oprócz save gier masz jakieś inne ważne pliki na kompie, zdjęcia filmy ?

kris_wit
komentarz
komentarz

Dokładnie tak.

Komputer był kupowany z dystrybucji polskiej jako nowy, a z tyłu na laptopie mam naklejkę Windows 10 Home For Refurb PCS OSW z kodem.

Prawdopodobnie podczas instalowania nie logowaliśmy się do konta MS, tylko wstawiliśmy zwykłe konto syna z gmail.

Oprócz gier, jest kilkanaście plików syna ze szkoły i ileś aplikacji, w tym Teams szkolny, ale chyba to można odtworzyć. 

 

kris_wit
komentarz
komentarz

Cześć. Co w takim razie radzisz w tym temacie, jeśli mogę spytać?

 

maxiking789
komentarz
komentarz

Cześć,

 

Prawdopodobnie masz konto lokalne zmienić hasło możesz za pomocą systemu z pendrive.

Aby przygotować pendrive pobierz program rufus

https://rufus.ie/pl/

 

Następnie pobierz HirensBootCD

https://www.hirensbootcd.org/download/

 

w rufusie wybierasz podpięty pendrive > wybierasz plik iso > i na dole zaznaczasz szybkie formatowanie

 

Podczas uruchamiania systemu, przytrzymaj klawisz F5, F8, Delete, F1, F2, Esc lub F12, jest to zależne od producenta komputera podczas uruchamiania szukasz przycisku od "Boot menu", a wtedy wyświetli się menu z listą urządzeń do uruchomienia. Wybierz pendriva jakkolwiek on się nazywa lub opcję "removable USB" jeśli tylko taka się pojawi.

 

Następnie powinien się uruchomić system.

 

Otwierasz folder Utilities następnie Security i uruchamiasz program NT Password Editor ( NTPWEdit)

 

W programie wybierasz konto o którym mówisz i dajesz change password i wpisujesz 2 razy nowe hasło.

 

Wiem skomplikowane ale mam nadzieję że sobie poradzisz. :)

kris_wit
komentarz
komentarz

Cześć @maxiking789  

... bardzo dziękuję za podpowiedź.

 

Mam 2 pytanka:

1. Czy to co napisałeś oznacza, że całkowicie stracę dane z dysku?

2. Czy dobrze rozumiem, że program Rufus, a następnie HirensBootCD ściągam na pendrive?

3. Jak ma uruchomić zablokowany komputer? wkładając od początku pendrive do niego ze ściągniętymi programami? Czy komputer od razu wykryje pendrive?, bo tu się pogubiłem! No bo jak w inny sposób zobaczy komputer pendrive?

maxiking789
komentarz
komentarz

Hej,

 

1 - ta procedura z góry nie dotyka twoich danych ( spod odpalonego hirensboot możesz sobie nawet dane zgrać i zrobić multum innych rzeczy ale to nieważne)

2 - Programem rufus "nagrywasz" na pendrive ten obraz iso pobrany ze strony hirensboot

3 - tak wybacz, wkładasz pendrive do problematycznego komputera i wtedy próbujesz odpalić. czasami komputer ma ustawione żeby najpierw sprawdzał czy są usb bootowalne wpięte ale to raczej rzadkość. musisz podczas uruchamiania komputera wklikiwac te przyciski które opisałem ( to lista tych które używają zazwyczaj producenci) ewentualnie patrzec może jak masz logo płyty głównej np asus lub cokolwiek innego to czasem gdzieś pisze który przycisk jest od Boot Menu. i wtedy masz menu z wyborem z czego ma się komputer wystartować i musisz wybrać tego pendrive ( on może być oznaczony różnie). 

Jeśli nie wiadomo co wybrać z tego menu to wyjmij pendrive  i odpal jeszcze raz i sprawdź co sie pojawilo/ zniklo

kris_wit
komentarz
komentarz
  1. @maxiking789 Dziękuję bardzo za cenne rady:) Jutro zabieram się do dzieła. W razie gdybym miał jeszcze jakieś trudności, pozwolę sobie jeszcze raz napisać na forum. 
kris_wit
komentarz
komentarz

@maxiking789 Jeszcze tylko jedna sprawa:

Pracuję na Macbooku, czy ten program rufus mam ściągnąć i rozpakować na pendrive, czy tylko ściągnąć tak jak HirensBootCD, a potem tylko odpalić na Asus u syna. I czy da się to zrobić poprzez Maca, czy muszę to zrobić poprzez kompa z systemem Windows? 

maxiking789
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie rozpakowujesz go na pendrive.

 

Instalujesz go lub pobierasz wersję do uruchomienia ( portable). Bedziesz potrzebować komputer z Win lub jakiś odpowiednik tego programu na Maca.

Ten program służy do wgrania obrazu HirensBoot który pobierasz na pendrive ( nie skopiowania). Rufus przygotuje ci pendrive żeby było można go odpalić.

 

W skrócie kroki

1 instalujesz rufusa > wybierasz w nim pendrive i obraz iso pobrany z hirensboot > startujesz i jak on skończy to masz gotowy pendrive i możesz działać dalej

kris_wit
komentarz
komentarz

@maxiking789 Zainstalowałem Rufusa, a następnie ściągnąłem na dysk ten plik HBCD_PE_x64.iso , a potem wybrałem z Rufusa ten plik, ale on zrobił to w 0,5 sekundy, więc pewnie jest jakiś błąd, skoro plik miał 2,9GB. Być może powodem jest to, że pendrive jest na FAT32, a tu widzę plik ma x64? Czy wszystko jest w porządku, bo tak ma działać. 

@maxiking789 Zainstalowałem Rufusa, a następnie ściągnąłem na dysk ten plik HBCD_PE_x64.iso , a potem wybrałem z Rufusa ten plik, ale on zrobił to w 0,5 sekundy, więc pewnie jest jakiś błąd, skoro plik miał 2,9GB. Być może powodem jest to, że pendrive jest na FAT32, a tu widzę plik ma x64? Czy wszystko jest w porządku, bo tak ma działać. Acha i Rufus nie widzi, nie wykrywa urządzenia USB! - i to jest pewnie kluczowy problem. Pendrive ma 16GB, więc jest wystarczający.

 

maxiking789
komentarz
komentarz

 

Czy w windowsie ogólnie widzisz tego pendrive ? w sensie w "ten komputer" ?

Jeśli tak to daj na niego prawy > formatuj i tam wybierz system plików NTFS i na dole szybkie formatowanie zaznacz.

Jeśli nie będzie widoczny to coś nie tak z tym pendrive jest.

 

Plik wybiera się w moment w rufusie następnie wybierasz pendrive i wtedy dajesz na dole rozpocznij - i wtedy to trochę zajmie.

 

Tak samo w rufusie NTFS i GPT - jeśli nie odpali ci pendrive pozniej to możesz spróbować MBR.

 

format.PNG

rufus.PNG

kris_wit
komentarz
komentarz (edytowane)

@maxiking789 Jeszcze raz. 

Po pierwsze komputer widzi pendrive.

Po drugie, sciągnąłem na komputer Rufus, a następnie przerzuciłem do pendrive, wcześniej sformatowałem pendrive - tak jak pisałeś - do NTFS.

Po trzecie, odpaliłem Rufusa z pendrive i znowu to samo. Nie widzi nic przy wyborze Urządzenia - nie widzi pendrive.

Po czwarte ściągnąłem również plik ISO na komputer.

Chyba, że coś robię nie tak?

Gdy to zrobiłem, tak wygląda Rufus, więc cały czas nie widzi urządzenia. I nie ma aktywnego przycisku Start.

Robiłem to już na dwóch pendrivach. 

Zrzut ekranu (5).png

maxiking789
komentarz
komentarz

1 instalujesz rufusa na komputerze nie  odpalasz go z pendrive 

2 i za pomocą rufusa wgrywasz iso na pendrive

kris_wit
komentarz
komentarz

Ok, tu popełniłem błąd. Dzięki za wskazówkę czarno na białym. Teraz oczywiście ruszyło z kopyta. Zrobiłem na FAT32 i kopiuje pliki. Potem zrobię resztę, mam nadzieję że bez niespodzianek z mojej strony nowicjusza:)

Spokojnej nocy i jeszcze dziękuję za podpowiedź!

kris_wit
komentarz
komentarz

@maxiking789 Cześć, zrobiłem wszystko jak napisałeś, krok po kroku po "ciężkich" bojach. Znalazłem konto w tym programie NT Password Edit, zmieniłem hasło, wprowadziłem zmiany, niestety nadal nie działa. Cały czas nie chce przyjąć nowego hasła. Co ciekawe nazwa konto w Windows przy otwarciu jest inne niż to co Oczywiście, jeżeli będziesz potrzebował zdjęcia, to nie ma sprawy. Masz jakiś inny pomysł lub podpowiedź? Co mogłem jeszcze zrobić niewłaściwie?

maxiking789
komentarz
komentarz

Generalnie nie powinna się zmienić nazwa użytkownika jest to raczej niepokojący objaw.

Czy zapisałeś zmianę hasła przyciskiem save changes ? w NTPassword edit?

 

jeżeli tak to wejdź tam jeszcze raz i powinno być też konto Administrator na liście w programie. Daj mu unlock i zmień hasło na jakiekolwiek i spróbuj się na Administratora zalogować.

jeśli się tam zalogujesz to możesz założyć nowe konto lub spróbować spod Administratora zmienić hasło.

kris_wit
komentarz
komentarz

@maxiking789 Tak, generalnie miałem na tam 5 lub 6 kont do wyboru, w tym administratora. Zrobiłem też tak, że zmieniałem hasła wszystkich kont łącznie z administratorem, a w przypadku konta głównego i administratora zrobiłem "unlock". Za każdym razem zmieniając hasło potwierdzałem save changes. A potem odpalając Windows, on tylko cały czas widzi główne konto, ale nie chciał przyjąć nowe (zmienione) hasło. Widział również konto administratora, ale wchodząc na nie, chyba godzinę mielił. W końcu zamknąłem kompa.

Czy sugerujesz bym tylko zmienił hasło administratora z "unlock" i spróbował wejść z konta administrator?

 

maxiking789
komentarz
komentarz

Jeśli widzisz konto administratora to już nie musisz robić unlock ( na innych niepotrzebnie robiłeś unlock, miałeś tylko w swoim koncie zmienić hasło),

Jak ci się zmieniła nazwa użytkownika ( te konto z którym masz problem)?

 

Jeśli zmieniłeś hasło na konto administrator to możesz spróbować po prostu na nie wejść  i poczekać może wejdzie do systemu.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.