x-kom hosting

Problem ze skrótem

pitek1998
utworzono
utworzono (edytowane)

Generalnie mam problem z pewnym programem. Nie tyle sam program mnie obchodzi co przyczyna tego zjawiska. Mowa o czymś takim

tms.thumb.png.04a88d03a482e9c0ebf2b5831a1bb9e0.png

Chodzi o Microsoft Teams. Laptopa włączyłem po miesiącu. Co może być nie tak. W panelu sterowania widnieje jako zainstalowane

teams.thumb.png.f222b30ea421d1738ef2a8889184e58c.png

Czy to może oznaczać problem z dyskiem. Ale raczej wykluczam bo testach crystaldisk

cd.thumb.png.d2020eed39061e7dbbde33458af22f63.png

Pragne tylko dodać że nie przenosiłem ani nic nie robiłem z tym programem. Natomiast kiedy próbuje przejść do lokalizacji docelowej tego skrótu to pod tą lokalizacją nie ma tego programu. Program nie był ani ponownie instalowany ani nigdzie przenoszony ani nic.

Gawel
komentarz
komentarz

Microsoft Teams działa ? 

pitek1998
komentarz
komentarz

tak. Normalnie mogę go uruchomić.

Chciałem tylko dodać że jest to skrót do Microsoft Teams (work or school). Mam zwykły Microsoft Teams A ten work or school bo jestem na studiach. System to windows 11 22h2, laptop jest niekompatybilny z tym systemem. Ale zwykły Microsoft Teams mi działa. Kiedy próbuje się zalogować na tym zwykłym Teamsie studenckim mailem to pisze że nie mogę się zalogować tym adresem w tej aplikacji. Nic nie było modyfikowane z tym programem. Tak jak mówię włączyłem to po miesiącu i tak się stało. Próbowałem zresetować cache ikon ale też nic

  • 2 tygodnie później...
pitek1998
komentarz
komentarz

No to jaka może być tego przyczyna. Ja wiem że tak zdalnie to trochę "kicha" próbować rozwiązać problem, ale może jakieś czynności muszę wykonać. Pytam bo potrzebna mi rada ekspertów, a ja jestem jakby dopiero początkujący.

Gawel
komentarz
komentarz

@pitek1998 No dobra jeszcze raz od początku. Potrzebujesz Microsoft Teams (work or school) którego nie ma na PC ? Masz tylko zwykły MT do którego nie możesz się zalogować ? Czy dobrze zrozumiałem ?

  • Super 1
pitek1998
komentarz
komentarz

Tak to wygląda

tems.png

Jest zwykły temas do którego mogę się normalnie zalogować i microsoft teams work or school do którego mam tylko skrót. Kiedy próbuje uruchomić microsoft teams work or school dostaje to

 

tmss.png

Gawel
komentarz
komentarz

Ty powinieneś mieć wersję z niebieską literką " T ". Możesz zalogować się online ? Jeżeli tak to tam gdzie ustawienia jest pobierz wersję klasyczną. Pobierz ją i zainstaluj

pitek1998
komentarz
komentarz

Tak mam zwykłą wersję tems tsm.thumb.png.937264ae91d9094d912b757513129881.png i próbowałem się zalogować na nią mailem z uczelni. I kiedy właśnie próbuje się zalogować na zwykłym temsie mailem z uczelni to dostaje taki komunikat

swj.thumb.png.1d00ee8f30c71d618a2bd01387b1efd6.png

Online mogę się zalogować. Ale żeby skorzystać z maila jaki otrzymałem z uczelni potrzebuje tej wersji work or school(obrazek wyżej to próba zalogowania się do klasycznego teamsa(bez work or school, tylko klasycznej) bez powodzenia. Ja miałem tą wersję work or school co zresztą widać na screenach, które wrzucałem wyżej ale został skrót do tej aplikacji, klasyczny teams pozostał. Jaka może być przyczyna czegoś takiego. Podobną sytuacje miałem z vsc, ale vsc zainstalowałem przez menedżera pakietów chocolatey, natomiast teamsa nie. Teams był instalowany z microsoft store, a wersja work or school została jakby zdalnie zainstalowana przez informatyka z uczelni, ja nie instalowałem work or school.

pitek1998
komentarz
komentarz

@AudiAWX Chyba jedynie to mi pozostało. Dziwi mnie tylko co to może być. Jak ustalić przyczyne tego? Mogę prosić o jakieś podpowiedzi? Byłbym wdzięczny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.