x-kom hosting

"an operating system wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating syst

Ducks23
utworzono
utworzono

Witam mam problem włączyłem dziś komputer i wyskoczyl komunikat  "an operating system wasn't found try disconnecting any drives that don't contain an operating system". Chciałbym się dowiedzieć czym to może być spowodowane. Ostatnio komputer włączałem wczoraj wieczorem i wszystko działało. Chciałbym dodać że mialem już ten problem 2 miesiące temu i dałem komputer do naprawy. Miałem wymieniona płytę główną i wszystko działało aż do dzisiaj. 

Specyfikacja komputera:

Intel Core i5 4690

GTX 650 Ti 2GB

12 GB RAM DDR3

Zasilacz Chieftec 500W

Płyta główna Gigabyte nie wiem dokładnie jaki model

Dwa dyski SSD po 100GB i jeden HDD 500GB

Proszę o pomoc w razie potrzeby podam więcej informacji 

Pozdrawiam 

 

 

 

toska78
komentarz
komentarz

Zobacz w biosie/UEFI czy jest widoczny i normalnie wykrywany dysk systemowy.

Ducks23
komentarz
komentarz

@toska78 są wszystkie dyski widoczne 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A sprawdzałeś to co podane w komunikacie? Żeby odłączyć wszystkie dyski oprócz systemowego. Sprawdź w UEFI czy wszystko jest ok jeśli chodzi o tryb biosu, tryb pracy dysku (AHCI, RAID). Sprawdź czy jest windows boot manager widoczny i wybrany jako Boot Option #1.

Edytowane przez toska78
Ducks23
komentarz
komentarz

@toska78 włączył się, rzeczywiście nie popisałem się wystarczyło zrobić to co było napisane w komunikacie. Da się teraz jakos teraz ogarnąć te dyski czy trzeba kupowac nowe?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz napęd USB z instalką systemu. Jeśli tak, sprawdź ten poradnik.

Edytowane przez toska78
Ducks23
komentarz
komentarz

@toska78 ogólnie sprawa wygląda tak że system się włączył wszystkie dyski wykrywa aktualnie więc wygląda na to że wszystko działa. Zastanawia mnie jednak powód tego że nie działało wcześniej, stopniowo podłączyłem wszystkie dyski i wszystko wróciło do normy. Tak czy siak dziękuję za pomoc!!!

toska78
komentarz
komentarz

Może któryś kabelek się obluzował (dobrze nie stykał) skoro po odpięciu i podłączeniu na nowo jest ok z uruchamianiem systemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.