x-kom hosting

Problem z zawieszaniem

Lukaasz2
utworzono
utworzono (edytowane)

Część

Specyfikacja rtx 4080

I7 12700kf

gigabyte z690 gaming x

Patriot viper steel 16gb 2x8

Zasilacz beqiet 1000w

Kingston kc3000 m2 1t

Pc złożyłem na początku października po 1,5 miesiąca sprawnego użytkowania grania itp byłem bardzo zadowolony nic się nie działo po czym zawiesił się ekran w trakcie gry jeszcze było słychać dźwięk przez około 10s.Od połowy października zwiedziłem 3 serwisy.Nikt nie wykrył problemu.Zawieszenia są bardzo nieregularne raz potrafi działać 2 godziny i jest wszystko ok a raz zawiesza się raz za razem jeszcze na pulpicie.Akurat w serwisach ten problem nie występował.Poczatkowo myślałem że padła grafika wiec wysłałem na gwarancję,z gwarancji wróciła jako nie znaleziono usterki.Wiec może zasilacz więc zamówiłem nowy bquiet dark power 1000 titanium 1300zł dalej to samo zawieszenia artefakty rozmazania ekranu.Zawiozlem ponownie karte graficzna tym razem do lokalnego serwisu karta chodziła cała noc pod obciążeniem w serwisie I nie wykazała błędu.Ustalilismy w serwisie że płyta główna więc zamówiłem asus tuf z690 problem nie ustapil zawieszania dalej czasem po zawieszeniu zapala się dioda vga i trzeba chwilę odczekać bo komputer niechce się uruchomić.Zrobilem test ramu w mem86 nic nie wykazało podłączałem ramy naprzemiennie by wykluczyć uszkodzenie  na jednym ramie jak i na drugim dalej zawiesza.Dysk skanowałem w 2 programach bez błędu procesor obciążałem parę razy po godzinie occt.

Windows instalowałem 2x windows 10 później  win11 najnowsza wersja.Zaaktualizowalem bios wylaczylem profil xmp.Wszystkie sterowniki płyty głównej najnowsze do tego sprawdzałem starszy sterownik grafiki jak i najnowszy.

W trakcie testowania pod obciążeniem temperatury grafiki max 70c procesora max 60c

Obudowa jest przewiewna z siatkowanym przodem a procesor chłodzi chłodnica msi 360mm.

Skoro płyta główna jest teraz nowa zasilacz nowy karta sprawdzana 100%sprawna.Temperatury ok.Co to może być został procesor ram i dysk.

20221225_203830.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Lukaasz2 napisał:

Zawiozlem ponownie karte graficzna tym razem do lokalnego serwisu karta chodziła cała noc pod obciążeniem w serwisie I nie wykazała błędu

Możliwe że testowali kartę zamontowaną pionowo. Jak masz możliwość to dopytaj ich gdzie testują karty? Czy w normalnej obudowie, czy na test benchu.

 

Prawdopodobne że jeśli karta zamontowana jest normalnie w slocie pci-e poziomo, to występują w tym miejscu naprężenia na pcb karty w okolicach kości pamięci.

 

Podeprzyj czymś kartę, tak żeby nie wisiała całą masą na slocie, i sprawdź czy problem nadal występuje.

 

Lukaasz2
komentarz
komentarz

Pomyślałem też o tym więc zrobiłem prowizoryczna podpórkę i lekko naprezylem karte do góry nic to nie dało.Ponioslem już koszta naprawy 2500zł nigdy nie napotkałem się z tak upierdliwa usterka.Na jakimś zagranicznym forum dowiedziałem się dzisiaj że może być to problem z samym gniazdkiem bądź listwa zasilająca.Wysłałem dzisiaj karte do producenta z wydrukowanymi zdjęciami artefaktów nie wiem może to coś pomoże i przyjza się bliżej karcie.Zastanawiam się nad procesorem czy może powodować takie dziwne zawieszania?ale Skoro przechodzi testy extreme w occt i benchmarki r23 to powinien być ok

Sławomir
komentarz
komentarz

kabel obrazowy zmieniałeś, nie zgniotłeś wtyczki

 

Lukaasz2
komentarz
komentarz

Tak zmieniłem displayport na hdmi i tez się zawiesił.Najczestrze zawieszenia wyglądają tak że nagle robi się czarny ekran jeszcze przez okolo 10s słyszę rozmowy na discordzie ale mnie już nie słychać.Po czym muszę przytrzymac power przy ponownym uruchomieniu zapala się vga I muszę albo odczekać parę minut albo wyciągnąć baterie cmos.Poczekam na odpowiedź od producenta co z grafika wysłałem im zdjęcia artefaktów jak odpowiedzą że sprawna to będę musiał szukać przyczyny w ramie dysku procku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.