x-kom hosting

Czy to możliwe że ktoś się zalogował na mój komputer?

saigyjouji
utworzono
utworzono

Witam serdecznie, chciałem prosić o pomoc w związku z dziwnym zachowaniem komputera. Otóż 22 Grudnia wyjechaliśmy do Polski na święta, moja ostatnia wizyta na komputerze to około godziny dziesiątej rano, krótko przed 11 wyłączyłem komputer. Dzisiaj po powrocie po próbie właczenia komputera, ten miał problem z rozruchem, wyłączył się 2 razy nim wyskoczył czarny ekran gdzie mogłem wybrać F1 dla ustawień i F2 dla kontynuowania(komputer mam od 7 lat i nigdy wcześniej coś takiego nie miało miejsca). Trochę mnie to zdziwiło więc uruchomiłem "Podgląd Zdarzeń" i ku mojemu zaskoczeniu po wyłączeniu komputera 22.12.2022 o 10-11 pojawił się wpis 23.12.2022 około 16:30(wówczas byliśmy już w Polsce). Dodam że komputer jest podłączony do przedłużacza, przedłużacz zaś był wyłączony(dodam że wyłączyłem go pierwszy raz odkąd podpiąłem komputer). Czy jest możliwe że przy braku prądu pojawił się błąd gdzieś w komputerze?? Co więcej po uruchomieniu komptera dzisiaj widniała data 23.12.2022 16:58 dopiero po zresetowaniu czasu problem się naprawił. Dodaję zdjęcia i bardzo proszę o pomoc, bo zaczynam panikować że ktoś mi się włamał do mieszkania(aczkolwiek żadnych śladów po za tym logiem w mieszkaniu nie znalazłem).

2.jpg

3.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Gdyby ktoś włamał Ci się do mieszkania to by Ci ukradł kompa a nie włączył go na chwilę i sobie poszedł (nie mówiąc o tym, że miałbyś splądrowane mieszkanie i byś się martwił kradzieżą cennych rzeczy).  Bardziej to wygląda na problem z bateryjką BIOSu, która po 7 latach może być już słaba a jak nie korzystałeś z kompa i był odłączony od prądu nie mogła się naładować. Wymień ją i problem zniknie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.