x-kom hosting

Problem z wyłączeniem wentylatorów

pawel1999v
utworzono
utworzono

Witam chciałem wyłączyć wentylatory, gdyż pracują ciągle nawet przy temperaturach 30 stopni są głośne i irytujące. Ustawiłem, żeby pracowały od 50 stopni w biosie na 50% a od 60 stopni na 100%. W biosie ustawienia działają, ale jak komputer się włączy to znów działają tak jak przed zmianą ustawień jakby ich w ogóle nie widziały a jak wejdę w bios to się wyłączają.

 

Płyta gigabyte B660M

win 10 64 bity

leelareso
komentarz
komentarz

inne ustawienia się też resetują ?

pawel1999v
komentarz
komentarz

Nie znam się na tyle, żeby cokolwiek tam jeszcze zmieniać. Tylko wiatraki edytowałem. 

leelareso
komentarz
komentarz

jeżeli płyta nie zapamiętuje ustawień to może być rozładowana bateria.

pawel1999v
komentarz
komentarz

komputer mam miesiąc czasu więc wątpię. One ciągle działają jak jestem w biosie a jak zresetuje komputer to po 5 sekundach znów wraca do domyślnych i jak znów chcę wejść w bios to też od razu się wyłączają wentylatory. tak jakby działały tylko podczas przebywania w biosie.

Gawel
komentarz
komentarz

Jak to wyłączają ?. Regulujesz wentylator od procesora czy obudowy. Jeżeli masz w obudowie 3-pin to regulujesz DC nie PWN. 

pawel1999v
komentarz
komentarz

Regulacja tylko działa na PWN, gdyż jeśli ustawiam na DC to wentylatory ciągle działają niezależnie od ustawień. Na PWN nie działają w biosie ale po uruchomieniu windowsa od razu wiatraki zaczynają pracować tak jakby przy uruchomieniu systemu czytały ustawienia domyślne a nie te z biosu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.