x-kom hosting

co zrobić jak zmieniać tryb BIOS na uefi, a on nie widzi dysku, na którym jest zainstalowany windows

shxaatov
utworzono
utworzono

Siemka, chciałbym zaktualizować system z windows 10 do windows 11, lecz muszę włączyć secure boot. Żeby go włączyć muszę zmienić tryb BIOS z CSM na UEFI, a na trybie UEFI nie widać mojego dysku ssd na którym jest zainstalowany system.

 

Procesor - AMD Ryzen 5 3600,

płyta - MSI B450-A pro max.

toska78
komentarz
komentarz

Dysk z systemem jest skonwertowany w GPT?

shxaatov
komentarz
komentarz

nie wiem co to wiec raczej nie

toska78
komentarz
komentarz

Jak sprawdzić styl partycjonowania na dyskach mój link.

shxaatov
komentarz
komentarz

styl partycji to MBR

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

To trzeba najpierw przekonwertować dysk systemowy (czyli partycję C:) na GPT jeśli mają być spełnione oficjalne wymagania aktulizacji. Np. ja to robiłem (w 10.2021r) z poziomu zainstalowanego systemu przy użyciu programu EaseUS Partition Master 16.0 (bez utraty danych). Podczas tego procesu konwersji (z tego co pamiętam) komputer był restartowany kilka razy. Pamiętam że po tej konwersji już nic nie musiałem grzebać w biosie. Aplikacja sama utworzyła partycję systemową EFI i odpowiedni boot menedżer w biosie, które są wymagane do działania biosu w trybie UEFI. Bezpieczny rozruch też się automatycznie włączył. A jako ciekawostka, to konwertowanie robiłem już po aktualizacji win 10 do 11 ;).

shxaatov
komentarz
komentarz

w takim razie spróbuje tego programu i w razie kłopotu dam znać

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.