x-kom hosting

Drugi monitor - praca i gry

Badmouse
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej,

 

 

Od lutego zaczynam pracę zdalną i potrzebuje kupić drugi monitor. Do tej pory w biurze pracowałem na dwóch i już  się tak przyzwyczaiłem.

 

Aktualnie posiadam już jakiś stary monitor 24 calowy fhd. I używałbym go głównie do tego aby w tle odpalony był na nim jakiś mail, lub arkusze.

 

 

Nowy natomiast służyłby jako główny focus. Pracowałbym na nim na silniku unrel engine i czasami na unity. Po pracy służyłby do grania (ale nic hardkorowego/ e sportowego raczej for fun)

 

Aktualnie jestem przed upgradem sprzętu i siedzę na gtx 1060 msi gaming 6gb i jeszcze przez parę miesięcy będę na nim pracował.

 

 

 

Zrobiłem lekki reaserch i zastanawiam się nad tymi:

Samsung odyssey G4

Gigabyte G24F

IIYAMA G-Master GB2570HSU-B1 25

AOC 24G2SPU

LG 24" UltraGear 24GN650-B

Nie znam się zbytnio na monitorach,  dlatego liczę na Wasze rady. Być może wybrałem beznadziejne propozycje. Nie zależy mi na esportowym feelingu, a raczej na wygodzie. Mój budżet to do 1200 zł 

 

 

 

Wiem tylko tyle że nie warto brać 27 cali do FHD a na ten moment moja karta nie uciągnie WQHD

 

 

 

Karte planuje zmienić dopiero gdzieś za rok.

 

Dzięki:)

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 
 

Spośród tego co wymieniłeś zdecydowanie iiyama G-Master GB2570HSU. To kompletny IPS 144Hz w FHD. Tutaj prócz bardzo funkcjonalnej podstawy jest też wyjątkowo udany panel. 

Na tle konkurencji wyróżnia go kontrast, bo tutaj mierzony wynosi koło 1280:1, gdzie w pozostałych to koło 1050:1. Różnica jest i widać ja na czerniach. 

 

 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Posiadam IPS od Eizo, monitor gamingowy. Nigdy więcej nie kupię IPS. Wystarczy włączyć w Windows wyświetlanie nocne i suwak dać na 80-90%.

Posiedzieć tak parę dni. Następnie wyłączyć tryb nocny i wtedy zobaczyć różnicę. Wali światłem niebieskim, że aż strach. To nawet nie są nasycone barwą piksele, a taka jasna niebieskość. Moja rada to, zaczekaj na monitor OLED. Teraz są kosmiczne ceny i oferta zawiera raptem 6 modeli, takich producentów jak LG, Gigabyte czy Asus.

Masz już jeden monitor, LED czy IPS, tego nie wiem. Matryce OLED emitują do 70% mniej światła niebieskiego, a i kolory świetne. Rozumiem, że to już od lutego potrzebujesz, więc zero szans na zakup OLED w rozsądnej cenie. Sam czekam na OLED.  Jeżeli to praca po kilka godzin dziennie, plus granie, to warto moim zdaniem zaczekać, tak aby główne rzeczy robić na OLED, a IPS mieć jako dodatek.

 

Badmouse
komentarz
komentarz

Tak, od lutego pilnie potrzebuje drugi monitor. Aktualnie siedzę na starej tn'ce benq gl 2460. Jeśli to pomoże to mam do pracy specjalne okulary z filtrem do niebieskiego światła. 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Ooo to wiesz o tym, raczej mało ludzi, szczególnie młodych, zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo niebezpieczne jest dla oczu światło niebieskie. Jeszcze na żadnym monitorze nie spotkałem się z jakąkolwiek  informacją o zagrożeniu w postaci jakiejś np. nalepki. Tylko widzisz masz już TN, więc moim zdaniem warto poczekać, no chyba, że grasz i pracujesz, i potrzebujesz już teraz dwóch monitorów. :) Jak nie, czyli praca głównie, a pogrywanko sporadycznie, to zaczekaj na OLED. Teraz mam 23", a OLED wystarczy mi 22" i nie wiem skąd to parcie na 27-30 cali.

Badmouse
komentarz
komentarz

Tak, zdaję sobie z tego sprawę:) 

 

Potrzebuję teraz drugiego monitora bo do pracy Potrzebuję po prostu dwóch. No u mnie to granie i praca się przekłada, bo tworzę gry, a jeśli chodzi o samo granie prywatne, to i tak na jednym monitorze(tym nowym który wybiorę). Stary monitor będzie służył do mniejszych zadań w czasie pracy, gdzie main focus będzie na głównym.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Aaa, oki, no to już kończę, choć może byłoby fajnie popracować bez okularów. :) Podaj info proszę jakich używasz.

Swego czasu sprawdzałem okulary jak i filtry na monitor, ale póki co używam trybu nocnego w Windows i z upragnieniem czekam na OLED.

Badmouse
komentarz
komentarz

Nie wiem jakie dokładnie to są. W salonie optycznym mi takie dobrali. Myślę że w każdym to oferują.

 

Czyli wybiorę raczej iiame albo Gigabyte. Chyba że ktoś jeszcze coś skomentuje i doda od siebie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.