x-kom hosting

Chłodzenie cpu

anioł2009
komentarz
komentarz

To bdb chłodzenie ale trzeba wziąć pod uwagę miejsce w obudowie, ma grubszą chłodnicę niż standardowe aio.

leelareso
komentarz
komentarz

posiadam obudowę Phanteks Eclipse P500A

anioł2009
komentarz
komentarz

Na luzaku na przodzie wejdzie. U góry? Zależy od płyty i wysokości ramu

leelareso
komentarz
komentarz

Pamięć G.Skill Ripjaws V, a płyta aorus b 550

anioł2009
komentarz
komentarz

powinna i na topie sie zmiescic

leelareso
komentarz
komentarz

a jakieś alternatywy? Bo ciężko mi się zdecydować na to, z jednej strony na sklepach bardzo chwalone a na you tube albo forach tak średnio, że kijowe wykonanie, pompa siada po 3 miesiącach, głośne, podzielone zdania jak podłączyć to coś bo posiada tylko jeden kabel pod wszystko ( w instrukcji jest napisane, że pod cpu fan się to podłącza a użytkownicy, że lepiej pod pump, ale czy to się wtedy nie straci kontroli na wentylatorami?

anioł2009
komentarz
komentarz

A pod jaki cpu to chlodzenie ?? I jaki budżet?? Z tymi awariami pompy to userzy sami sa winni pewnie zle ja montują. Co do podłączenia to pod 4 piny mozesz podlaczyc, nowe plyty maja juz 2-3A na fan header wiec 24 -36W ogarniają... A nawet jesli standardowy 1A header masz to ta pompa nie ma 12W wiec na luzie. 

4 pin pwm jak podlaczysz pod 4piny to masz możliwość kontroli jej obrotow..ludzie to pod 3 piny podlaczaja i narzekają, pala plyty itp... ja ich kilka zamontowalem i nic sie nie dzieje wiec tu musi byc user error

leelareso
komentarz
komentarz

pod ryzena 7 5800x i coś przyszłościowego, noctue mi kot rozwalił ;d i mam wgięcie prawie na samym środku a z  tym podłączaniem to nic nie zrozumiałem masło maślane

  • 2 tygodnie później...
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam ponownie, kupiłem arctica @anioł2009 i niestety nie zmieścił się do obudowy na topie( nie jest to kolizja z ramem albo mobo) brakuje 2mm by śruby weszły w swoje sloty na montaż chłodznicy) i mam taki problem z tym arctikiem jedna część pod montaż amd była wykręcona 5mm (tak jak szmate się wykręca, lewa strona była na płasko a prawa 5mm wyżej) jakoś to wyprostowałem bo nie mam czasu na zabawy w dosyłanie itd, i tu się pojawił kolejny problem mobo aorus elite b550 nie jest zbyt dobrze kompatybilne z tym chłodzeniem ( górna część montażowa pod am4 opiera się na kondensatorach, na szczęście nie wpłynęło to na prace procesora i temperatury (23c-27c) podczas przeglądania internetu i 62c max w occt na ryzenie 75800x  bez undervolta.

Edytowane przez leelareso
anioł2009
komentarz
komentarz
28 minut temu, leelareso napisał:

górna część montażowa pod am4 opiera się na kondensatorach, na szczęście nie wpłynęło to na prace procesora i temperatury (23c-27c) podczas przeglądania internetu i 62c max w occt na ryzenie 75800x  bez undervolta.

a dobrze założyłeś montaże?? 

 

Temp spoko masz.

 

Co do braku 2mm śrub nie wiem jak to jest możliwe.. Cięzko mi to zobrazować sobie bo jesli fizycznie zmiesciła sie chłodnica ( nie wadzi o mobo czy ram ) to znaczy że na luzie pasuje ale co do śrub nie wiem za bardzo o co chodzi...chodzi o te dołączone do zestawu ??

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

fizycznie się zmieściła tylko skrajne śruby montażowe nie wchodzą w swoje sloty więc  tylko przykręciłem na 4 po środku bo tam masz szynę do regulacji (chłodnica dotyka tyłu obudowy i brakuje przez to 2mm by zamontować śruby z tyłu i przodu obudowy więc mam ją tylko na 4 środkowych)

Edytowane przez leelareso
anioł2009
komentarz
komentarz

A w ten sposób...To juz jakies udziwnienie ze strony obudowy bo jedyne co wyróznia chłodnice arctica od innych to grubość i tyle...Wszystko inne standard.

leelareso
komentarz
komentarz

a opieranie się o kondensatory nie zaszkodzi?

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie... jak teraz nic sie nie stało to nie , gorzej jakbys musiał podczas montazu je krzywic albo w ogóle by sie nie miesciło.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.