x-kom hosting

Światłowód nie zawsze działa z pełną prędkością

Cazex
utworzono
utworzono

Witam, jakiś czas temu został zamontowany u mnie światłowód więc postanowiłem wziąć 1Gbps z Orange, od razu zauważyłem, że coś jest nie tak bo podczas gdy nie ma nic odpalonego w tle np. Discord wszystko śmiga z dobrą prędkością ok. 930Mbps, problem zaczyna się gdy włączę Discorda bo wtedy już prędkość maleje do 300-500Mbps, kolejny problem zaczyna się przy pobieraniu gier bo jest to większy spadek, bez żadnej odpalonej aplikacji w tle jest

Microsoft - ok. 9MB/s

Steam - ok. 20-35MB/s

Epic - ok. 40-70MB/s

itd.

No spadki są duże i na pewno nie są nawet zbliżone do tego 1Gbps połączenie jest kablem dodam że w domu jest drugi komputer z dokładnie taką samą płytą główną MSI B360M PRO-VDH i wszystko zawsze na speed testach pokazuje bardzo dobrze mimo odpalonych w tle aplikacji, tylko na moim komputerze coś jest nie tak jak powinno, tak jak wspomniałem tylko bez żadnej aplikacji pokazuje bardzo dobrą prędkość. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

1) Sprawdź najpierw jednostki: raz podajesz Mbps, raz MB/s

 

2) Nie zawsze będziesz miał 1Gbps - usługodawcy mogą chociażby ograniczać prędkość pobierania

Cazex
komentarz
komentarz (edytowane)

Jednostki wydaje mi się że podałem dobrze,

 

Możliwe jest to że na drugim komputerze w domu pobieranie jest w pełnej prędkości a na tym pobieranie często nawet nie jest w połowie takie jakie powinno?

Usługodawca może w tym przypadku to zmienić?

 

Anawa
komentarz
komentarz

Na drugim komputerze możesz zdecydowanie szybciej pobierać gry ze wspomnianych platform?

Cazex
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak i nie tylko ze wspomnianych platform ale ogólnie pobieranie tam działa o wiele szybciej, dodam że przewód był wymiany bo poprzedni był bardzo stary i nie dał rady ze światłowodem 

Prędkość na speedtestach pokazuje dobrą dopiero przy pobieraniu jest źle albo spada drastycznie przy używaniu Discorda

 

 

Tutaj daje 2 zdjęcia do porównania

obraz_2022-12-29_221511221.png

Bez tytułu.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.