x-kom hosting

jak zaktualizować bios? ASROCK B450Pro4

Groonel
utworzono
utworzono

Witam, nie wiem jak mam zaktualizować bios na mojej płycie główniej, płyta to ASROCK B450Pro4 aktualna wersja biosu to 1.40, nie wiem czy mam aktualizować każdą wesję po kolei czy mogę odrazu do najnowszej 

obraz_2022-12-29_160732004.png

Opera Zrzut ekranu_2022-12-29_160114_www.asrock.com.png

leelareso
komentarz
komentarz

ciekawe ile wirusów złapałeś tym driver boosterem i kij wie co ci tam napchał. A do czego ci potrzebna aktualizacja biosu, jak wszystko działa to nie pa potrzeby a jak już chcesz to robić to wystarczy najnowszy/najlepszy ( patrz co jest opisane przy  wersjach biosu)

Mogeto
komentarz
komentarz

Jaki cel aktualizacji? Wymiana procesora? Podaj model obecnego i przyszłego procesora.

Groonel
komentarz
komentarz

myślałem że aktualizacja biosu usprawni nieco komputer, procesor jaki aktualnie posiadam to ryzer 5 2600 za dwa miesiące chce zamienic na ryzer 7 5800x a karta to gtx 1050ti którą właśnie chce zamienić na rtx 3060

Mogeto
komentarz
komentarz

Jest wyraźnie napisane, żeby nie aktualizować biosu jeżeli Twój procesor to Pinnacle, Raven lub Summit Ridge.

R5 2600 to Pinnacle Ridge. Jeśli wgrasz teraz nowy bios, komputer może się nie włączyć lub być niestabilny.

Nowy bios wgrywasz tuż przed wymianą procesora. Wgrywasz bios, wyciągasz procesor i wkładasz nowy.

 

Wersję 5.60 kopiujesz na pendrive i aktualizujesz za pomocą funkcji Instant Flash w biosie płyty głównej.

Poza tym, lepiej R7 5700X zamiast R7 5800X. Fizycznie to ten sam procesor, ale tańszy i mniej obciążający sekcję zasilania, co w przypadku budżetowych płyt głównych typu ASRock B450 Pro4 ma znaczenie.

  • Dziękuję 1
Groonel
komentarz
komentarz

masz racje czytałem jeszcze trosze i rzeczywiście nie ma sensu dzięki za podpowiedz Mogeto

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.