x-kom hosting

Wymiana dysku ssd

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
Michal28
utworzono
utworzono

Hej

Posiadam laptop MSI GV72 7RD kupiony w kwietniu 2018r notabene kupiony w x-kom. Mam w nim dwa dyski, jeden zwykly hdd1tb, drugi systemowy ssd 128gb. No i wlasnie jest juz pelny, a ja nie bardzo co mam usunac z niego a nie wszystko da sie przeniesc na ten drugi. Wpadlem na pomysl, ze kupie ssd wiekszy i podmienie w miejsce starego. W zwiazku z tym, ze na informatyce w latach 90  w szkole cudow nie bylo, to za bardzo pojecia nie mam jak sie do tego zabrac. Mam do Was dwa pytania. Jaki dysk kupic? Celuje cos w okolicy 500gb, a drugie jak to ogarnac? Mechanicznie to podmienie raczej ale potem sa schody. Co z systemem operacyjnym? Jak zainstalowac nowy, zeby bylo jak jest teraz? Da rade to ogarnac laik, czy musze szukac fachowca? Dziekuje z gory za kazda odpowiedz.

Pozdrawiam Michal

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Rozumiem, że to ma być dysk SSD pod złącze SATA (wymiana HDD)?

 

System operacyjny instalujesz normalnie, poprzez nośnik instalacyjny np. USB.

Michal28
komentarz
komentarz

Hej

No właśnie nie. HDD zostawiam, on jest ok. Wymieniam tylko ten 128gb. Nie mam nośnika z Windows, jest tylko odzyskiwanie z dysku.

 https://www.paradigit.ie/samsung-980-500-gb/21058346/product

Taki planuję kupić

Pozdrawiam

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Ze strony poniżej pobierasz Windows 10 i tworzysz nośnik instalacyjny:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Michal28
komentarz
komentarz

Czyli robię ten nośnik instalacyjny, montuje nowy dysk. 

Laptop wystartuje z USB? 

Anawa
komentarz
komentarz

Tak. Jeżeli nie wystartuje z USB to sprawdź w BIOS ustawienia dot. boot order.

Michal28
komentarz
komentarz

Super

Dzięki wielkie za pomoc

Pozdrawiam 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.