x-kom hosting

Adapter wifi na USB, ale komputer go nie widzi (Windows 7)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
sony131
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem odnośnie komputera nabyłem coś takiego dell optiplex 980 win 7, po podłączeniu adaptera wi fi na usb, komputer go nie widzi nie pali się diodą na na tym urządzeniu, nie może zainstalować żadnych sterowników, w menadżerze urządzeń wyświetla jedynie 802.11 Nic i wykrzyknik. Na laptopie to urządzenie od razu po włożeniu działa bez problemów. 

Win 7 zainstalowany na nowo. 

Mysz i klawiatura bezprzewodowa działa. 

anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, sony131 napisał:

Win 7 zainstalowany na nowo.

Win 7 nie jest wspierany, jesli urządzenie jest nowe to nic dziwnego ze nie działa. Brak sterownika kompatybilnego ze starym systemem.

sony131
komentarz
komentarz

Ale win nie może wyszukać żadnego sterownika. 

anioł2009
komentarz
komentarz

bo win 7 nie znajdzie bo jest nie wspierany , nie ma aktualizacji do niego i dlatego nie wyszukuje. Zainstaluj windowsa 10 to będzie działać

sony131
komentarz
komentarz

Qilive - Uniwersalny Adapter WiFi USB Karta Sieciowa. 

A można samemu wyszukać sterowniki do tego adaptera? 

Jeśli tak to skąd? 

Nie mam win 10 na ten moment musi być win 7

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Powtarzam do win 7 nie znajdziesz bo na ten system nie aktualizują już sterowników.

 

Win 10 można pobrać za darmo ze strony microsoftu, jedyny minut to bedzie po 30 dniach napis "aktywuj system" i nie bedzie można zmieniać tapet, poza tym system w pełni funkcjonalny.

  • Dobra wypowiedź 1
sony131
komentarz
komentarz

Oki dzięki wielkie za informacje. 

gavron7
komentarz
komentarz
9 godzin temu, sony131 napisał:

A można samemu wyszukać sterowniki do tego adaptera? 

Jeśli tak to skąd? 

 

a jak szukasz czegoś to z czego korzystasz?

ktoś daje Ci link czy jak?

  • 4 miesiące później...
Komandor_Wolf2000
komentarz
komentarz

Witam,

Jestem fanem Win7 i nie zamierzam się przesiąść na nowszy. Ostatnio kupiłem kartę usb wi-fi Qilive Q.3881. Początkowo karta nie działała. Po sprawdzeniu u syna pod win11, okazało się że karta działa i śmiga. Znalazłem zatem prawdziwą nazwę karty i ściągnąłem sterowniki od producenta kości. Poniżej link. Po zainstalowaniu sterowników karta śmiga także pod win7. Uwaga: przed instalacją wyjąć usb wi-fi z portu. Włożyć ponownie po instalacji i rebocie windy. Powodzenia :)

 

 https://www.realtek.com/en/component/zoo/category/rtl8192eu-software

qustosz
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Komandor_Wolf2000 napisał:

Jestem fanem Win7 i nie zamierzam się przesiąść na nowszy.

Wolno ci, ale używanie nie aktualizowanego systemu w dobie internetu i mnóstwa zagrozeń to podkłądanie sobie miny na włąsne życzenie, poza tym czym nowsze CPU i płyty główne nie sa wspierane kompletnie wiec nawet jak zainstalujesz to moze nie wstać system.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.